رگولاتوری

مخالفت اروپا با واگذاری مدیریت اینترنت به سازمان ملل

internet.jpg

اعضای اتحادیه اروپا هشدار دادند، سازمان ملل متحد نباید اجازه کنترل کامل اینترنت را داشته باشند و بتواند این فضا را به طور کامل در دست بگیرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دولت‌های بین‌المللی در تلاشند تا ماه آینده یک توافقنامه‌ای را در حوزه ارتباطات و اطلاعات به امضا برسانند که بر اساس آن امکان کنترل کامل اینترنت توسط سازمان ملل از بین برود.
 
گزارش جدید منتشر شده در یک نشریه روسی حاکی از آن است که کرملین و دیگر دولت‌های جهان تلاش می‌کنند امکان واگذاری کامل اختیارات اینترنت به یکی از آژانس‌های وابسته به سازمان ملل متحد غیرممکن شود.
 
کنترل اینترنت در حال حاضر به صورت جامع در اختیار گروه‌های آمریکایی از جمله ICANN است که برای تمامی آدرس‌های اینترنتی قانون وضع می‌کنند.
 
پارلمان اروپا اعلام کرد که اتحادیه بین‌المللی ارتباطات سازمان ملل(ITU) مرکز واجد شرایطی برای در اختیار گرفتن مدیریت و کنترل اینترنت نیست.
 
مرکز ITU نیز در پاسخ به این صحبت‌ها توضیح داد که این اقدام باعث آزادی دسترسی به اطلاعات در سراسر جهان می‌شود و می‌تواند استفاده از اینترنت را در تمامی نقاط جهان تسهیل کند.

​​