تلفن همراه

نیمی از شرکت‌ها از ابزارهای موبایلی ERP استفاده می‌کنند

منبع: همکاران سیستم

 

بر اساس گزارش مشترک مرکز تحقیقاتی IDC و مرکز IFS تولیدکننده نرم‌افزارهای موبایلی ERP، از هر ۸ دلاری که در کشور استرالیا در حوزه فناوری اطلاعات هزینه می‌شود یک دلار به سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی (ERP) مخصوص استفاده روی دستگاه‌های الکترونیکی همراه اختصاص می‌یابد که در عین حال پیش‌بینی می‌شود سرمایه‌گذاری در بخش محصولات موبایلی باز هم افزایش یابد. 
به گزارش وب سایت computerworld، مرکز تحقیقاتی IDC پنجاه مصاحبه تلفنی را به همراه بررسی اینترنتی انجام داد و در پایان مشخص شد تقریبا نیمی از شرکت‌ها در یکی از پنج زمینه زیر فعالیت می‌کنند: کارخانه‌های صنعتی، کارخانه‌های فرآیندی با خط تولید، فروش محصولات، ساخت و ساز پیمانکاری و ارایه خدمات 
بر اساس نتایج به دست آمده از بررسی‌های دو مرکز IDC و IFS، بیش از نیمی از شرکت‌ها برنامه‌های موبایلی ERP دارند و ۳۶ درصد آن‌ها از این برنامه‌ها بهره‌ای نمی‌برند. در این میان ۱۴ درصد شرکت‌ها در نظر دارند در زمینه ابزار‌ها و خدمات موبایلی سرمایه‌گذاری کنند. 
دو مرکز یاد شده توضیح دادند ۱۷ درصد شرکت‌ها قصد دارند طی ۳ سال آتی در حوزه خدمات دستگاه‌های مدیریتی موبایلی (MDM) سرمایه‌گذاری کنند. 
با این وجود نگرانی‌های امنیتی در جریان سازگاری سیستم‌های سازمانی با ابزارهای موبایلی ERP همچنان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مشکل‌های سازمان‌ها وجود دارد و بررسی حاضر نشان داده است ۴۵ درصد شرکت‌ها این مورد را یکی از مشکلات پیش‌رو می‌دانند. همچنین ۲۴ درصد آن‌ها اعلام کرده‌اند که هنوز فرآیند کاری خود را برای سازگاری با سیستم‌های موبایلی آماده نکرده‌اند، ۱۴ درصد گفته‌اند که سیاست شرکت آن‌ها با این مسئله سازگار نیست و ۱۴ درصد دیگر هم خاطرنشان ساخته‌اند که نگران مشکلات ناشی از ارتقا سیستم‌های خود هستند.

​​