تلفن همراه

تصاحب جایگاه نخست ژاپن توسط انگلیس در میزان استفاده از موبایل

 

طبق گزارش شرکت آماری Ofcom درباره میزان استفاده از موبایل در کشورهای جهان، انگلیس از نظر میزان مصرف دیتا و ارتباط اینترنتی، با عبور از ژاپن قدرتمند، در جایگاه نخست ایستاده است. اکنون هر انگلیسی به طور میانگین ۴۲۴ مگابایت مصرف داده ماهیانه بر روی تبلت و موبایل دارد که نسبت به سال گذشته رشد ۶۰ درصدی را نشان می دهد. ژاپنی ها با میانگین مصرف ۳۹۲ مگابایت در ماه، رتبه دوم را دارند و آمریکای ها با میانگین مصرف ۳۱۹ مگابایت در جایگاه سوم ایستاده اند. 
 
به گزارش نارنجی از mashable در گزارش Ofcom همچنین می بینیم که هر کاربر اینترنت انگلیسی به طور میانگین ۷۲۸ دقیقه در هفته آنلاین است که نسبت به ۷۴۶ دقیقه سال گذشته، کاهش قابل توجهی محسوب می شود. 
 
افزایش مصرف دیتا بر روی ابزارهای موبایل در این کشور می تواند به لطف دسترسی انگلیسی ها به شبکه های تلویزیونی متعدد و فراوان (حتی بیشتر از آمریکا) از طریق اینترنت باشد. تحقیقات فایننشیال تایمز هم نشان می دهد که انگلیس یکی از بالاترین سطوح نفوذ تلفن هوشمند دنیا را به خود اختصاص داده و ۵۸ درصد از جمعیت این کشور از اسمارت فون بهره می برند. البته تنها یک پنجم مردم انگلیس صاحب تبلت هستند. 
 
از سویی راه اندازی شبکه ارتباطی نسل چهارم 4G در این کشور، زمینه را برای دسترسی بهتر کاربران پرمصرف به حجم عظیمی از دادها با سرعت مناسب فراهم نموده است. در کنار این میزان خرید آنلاین و کار با شبکه های اجتماعی از طریق موبایل در انگلیس بخش بزرگی از اوقات آنلاین کاربران را پر می کند.
 
 
 

​​