تلفن همراه

چین ۲۵۰میلیون کاربر گوشی هوشمند دارد

 

نشریه HQ زیرمجموعه انتشارات بین‌المللی CSOFT International در گزارشی جدید نوشت که بین 500 تا 800 هزار مرکز توسعه‌دهنده ابزارهای موبایلی در چین شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا به 250 میلیون مشترک گوشی‌های هوشمند در این کشور خدمات خود را ارایه دهند و آن‌ها را راضی نگه دارند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در حالی که بیشتر ابزارهای موبایلی چینی رایگان عرضه می‌شوند، کاربران چینی حاضر به پرداخت هزینه حداقل هستند تا بتوانند قابلیت‌های بیشتر و امکانات گسترده‌تر را در اختیار بگیرند.
 
بر اساس این گزارش، چین هم‌اکنون صاحب بزرگترین بازار گوشی‌های هوشمند در جهان است و در زمینه استفاده از گوشی‌های هوشمند ایالات متحده آمریکا را هم پشت‌سر گذاشته است. محبوب‌ترین ابزارهای موبایلی چینی مربوط به سیستم‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی می‌شوند. از بین محبوب‌ترین ابزارهای چینی که در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به QQ و Weixin اشاره کرد. ابزار Weixin در ژانویه 2011 عرضه شد و تاکنون یک میلیون بار مورد بارگذاری قرار گرفته است.
 
طبق آخرین آمار منتشر شده، 76 درصد مردم کشور چین مشترک تلفن‌همراه هستند. در سال 2011 میلادی درآمد چین از خدمات اینترنتی موبایلی به 7/13 میلیارد دلار رسید.

​​