گوشی

نارضایتی بیل گیتس از وضعیت مایکروسافت در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند

 

"بیل گیتس"(Bill Gates) موسس مایکروسافت که حدود 5 سال است از این شرکت کناره‌گیری کرده است و در این مدت کمتر در مورد فعالیت‌های مایکروسافت سخن به میان آورده، امروز با حضور در یک برنامه تلویزیونی توضیح داد که از روند نوآوری‌های شرکت مایکروسافت راضی نیست.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطا (ایستنا)، او طی گفت‌وگو با خبرگزاری CBS This Morning نظرش را در مورد نحوه فعالیت "استیو بالمر"(Steve Ballmer) و میزان رضایتش از او توضیح داد و اعلام کرد با وجود اینکه بالمر طی سال‌های گذشته فناوری‌های جالب فراوانی ارایه کرده است، از سطح نوآوری‌های مایکروسافت احساس رضایت نمی‌کند.
 
او گفت: «او و من دو فردی هستیم که همیشه به خود انتقادات فراوان داشته‌ایم. باید گفت که بالمر طی سال گذشته فناوری‌های جالب فراوانی را تحت مدیریت خود ارایه کرده است. سیستم‌عامل ویندوز 8 یکی از کلیدهای موفقیت در آینده محسوب می‌شود، رایانه Surface جایگاه خود را پیدا کرده است، مردم به دنبال جست‌وجوگر اینترنتی بهتر می‌گردند و Bing را در اختیار دارند و همچنین کنسول بازی Xbox در اختیار آن‌هاست. اما آیا این کافی است؟».
 
او در ادامه توضیح داد: «نه! او و من از سطح کنونی نوآوری‌ها در شرکت مایکروسافت راضی نیستیم».
 
گیتس به طور خاص وضعیت مایکروسافت در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را نقد کرد و توضیح داد اصلا از این موقعیت احساس رضایت نمی‌کند. این طور که مرکز تحقیقاتی IDC اعلام کرده است هم‌اکنون تنها 4/2 درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در اختیار مایکروسافت است.

​​