تلفن همراه

رشد ۲۶ درصدی جست‌وجوهای اینترنتی در تلفن‌های همراه

 

بین ماه‌های مارس تا دسامبر ۲۰۱۲ میزان جست‌وجوهای اینترنتی به وسیله تلفن‌همراه ۲۶ درصد رشد کرد.
 
این طور که نتایج حاصل از مطالعات جدید نشان می‌دهد، جست‌وجوهای اینترنتی به طور غالب در رایانه‌های شخصی انجام می‌شدند با تغییرات فراوان مواجه شده‌اند و این روزها بیشتر از دستگاه‌های موبایلی صورت می‌گیرند.
 
به گزارش فارس به نقل از سرچ‌اینجین‌لند، مرکز تحقیقاتی comScore برای انجام این بررسی 3 هزار آمریکایی بزرگسال را که از جست‌وجوگرهای اینترنتی برای جست‌وجو در شرکت‌های تجاری محلی استفاده می‌کردند، مورد بررسی قرار داد.
 
این طور که نتایج بررسی نشان داد، بین ماه‌های مارس تا دسامبر 2012 میزان جست‌وجوهای اینترنتی به وسیله تلفن‌همراه 26 درصد رشد کرد. بر اساس آمار موجود در مارس سال گذشته 1/90 میلیون کاربر موبایلی در آمریکا جست‌وجوی اینترنتی انجام می‌دادند که این رقم در دسامبر گذشته به 1/113 میلیون نفر رسید.
 
همچنین گفته شد که در حوزه رایانه‌های لوحی نیز میزان جست‌وجوهای اینترنتی رشد 19 درصدی را بین ماه‌های آپریل تا دسامبر 2012 داشت.
 
local-search-sources
 
علاوه بر این گفته شد که در فاصله زمانی نوامبر 2011 تا نوامبر 2012 میزان جست‌وجوهای اینترنتی به وسیله  رایانه‌های شخصی 6 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل از آن شد.
 
بیشتر جست‌وجوهای اینترنتی در تلفن‌های همراه مربوط به نقش‌های آنلاین، سیستم‌های مسیریابی رانندگی و مشخص کردن فاصله تا مقصد مورد نظر می‌شود. این در حالی است که کاربران در رایانه‌های لوحی بیشتر بر محتوا تاکید دارد و در اکثر مواقع سراغ بررسی‌ها و بازبینی‌های انجام شده توسط کاربران و تبلیغات اینترنتی می‌روند.
 
local-search-sources-2

​​