تلفن همراه

رشد 100 درصدی بارگزاری ابزارهای جانبی ویندوز فون

 

سیستم‌عامل موبایلی ویندوز فون 8 مایکروسافت اکتبر گذشته به دست کاربران رسید و این شرکت هم‌اکنون شاهد رشد 100 درصدی بارگذاری ابزارهای ویندوز فون است و توضیح داده است که در بخش ابزارهای پولی با افزایش 140 درصدی درآمدهای خود مواجه شده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مایکروسافت توضیح داد که در راستای این رشد قصد دارد امکان فعالیت توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری در شش بازار جدید شامل افغانستان، عراق، مونتنگرو،‌ صربستان، تیمور – لست و اوکراین را نیز فراهم کند. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد هر دو بخش نرم‌افزارهای رایگان و پولی هم‌اکنون می‌توانند در 191 کشور جهان توسعه یابند و مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری تولید آن‌ها را آغاز کنند.
 
شرکت مایکروسافت همچنین اعلام کرد که قصد آغاز همکاری‌های بیشتر با اپراتورهای موبایلی را دارد تا بتوانند به کمک آن‌ها بازار ابزارهای موبایلی ویندوز فون را ارتقا دهد. مایکروسافت ادعا می‌کند که امکان توسعه نرم‌افزارهای خود را نسبت به Google Play بیشتر فراهم کرده است و از نظر تعداد، در 25 کشور جهان حضور دارد که گوگل هنوز سراغ آن‌ها نرفته است.
 
شرکت مایکروسافت اعلام کرد که اگر پرداخت هزینه تولید ابزارهای جانبی ویندوز فون از طریق اوپراتورها صورت گیرد، شرکت‌های نرم‌افزاری نسبت به زمانی که با کارت اعتباری هزینه مربوطه را دریافت می‌کردند 3 برابر بیشتر درآمد کسب می‌کنند.

​​