تلفن همراه

گرایش به استفاده از ابزارهای شخصی در محیط کار در حال افزایش است

منبع: همکاران سیستم

 

نتایج یک نظرسنجی که توسط شرکت سیسکو انجام شده است، نشان می‌دهد علاقه کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها به استفاده از ابزارهای همراه در محل کار در حال افزایش است.
 
به گزارش وب سایت itworld، شرکت سیسکو با انجام یک نظرسنجی در میان 2400 نفر از کاربران ابزارهای همراه در شش کشور جهان دریافته است که گرایش به استفاده از این ابزارها برای مقاصد کاری با رشد بسیار شتابنده‌ای در حال افزایش است.
 
حدود نیمی از پاسخگویان به پژوهشگران سیسکو گفته‌اند استفاده از ابزارهای همراه شخصی در محل کار را به استفاده از ابزارهای شرکتی ترجیح می‌دهند. 29 درصد از پاسخگویان نیز گفته‌اند علیرغم اینکه به ابزارهای شرکتی دسترسی ندارند، باز هم استفاده از ابزارهای شخصی را ترجیح می‌دهند.
 
این شرکت در پژوهش دیگری دریافته است که 40 درصد دانشجویان و 45 درصد متخصصان جوان حاضرند یک شغل کم دستمزد را بپذیرند به شرط آنکه در محل کار به ابزارهای همراه و رسانه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشند.
 
در زبان انگلیسی، استفاده از ابزارهای همراه شخصی در محل کار به اختصار BYOD نامیده می‌شود. بر اساس این گزارش، ایالات متحده آمریکا در حال حاضر بزرگترین بازار BYOD در سراسر جهان محسوب می‌شود. در این کشور از حدود 71 میلیون ابزار شخصی برای انجام فعالیت‌های کاری استفاده می‌شود. پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال 2016 به 108 میلیون برسد. همچنین پیش‌بینی شده است در سال 2016 چین با 166 میلیون ابزار شخصی از این نظر جایگاه برتر را در اختیار داشته باشد. 
 
شرکت گارتنر نیز چندی پیش در پژوهشی دریافته است تا سال 2017 حدود نیمی از کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها مجبور خواهند شد از ابزارهای شخصی خود برای مقاصد کاری استفاده کنند.
 
صرفه‌جویی در وقت و افزایش بازدهی از مهمترین مزایای استفاده از ابزارهای شخصی در محل کار عنوان شده است. گزارش سیسکو نشان می‌دهد در آمریکا هر کاربری که در محل کار خود از ابزارهای همراه استفاده می‌کند به طور متوسط 81 دقیقه در وقت خود صرفه‌جویی می‌کند.

​​