رگولاتوری

خبرنگار ایستنا کسب اطلاع کرد

احتمال معرفی محمود واعظی بعنوان وزیر ارتباطات از سوی حسن روحانی

mahmood vaezi.jpg

خبرنگار ایستنا از احتمال معرفی محمود واعظی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در سالهای ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۵، بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط حسن روحانی به مجلس شورای اسلامی مطلع شد.

براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، احتمال معرفی دکتر محمود واعظی بعنوان وزیر ارتباطات نسبت به سایر گزینه‌ها قوت گرفته است.

پیش از این برخی گمانه زنی های رسانه ای نصرالله جهانگرد، احمد معتمدی و علی اکبر جلالی را از گزینه های احتمالی برای معرفی بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دانسته بودند و واعظی را در کنار کمال خرازی گزینه وزارت خارجه معرفی کرده بودند.

محمود واعظی از مشاوران حسن روحاني در دوره رقابت های انتخاباتی بوده و در برنامه ديروز امروز فردای شبكه سه با باقري رئيس ستاد جليلي به مناظره پرداخت.

مدیرعاملی شرکت مخابرات ایران از سال 1358 تا 1365، مشاور وزیر امور خارجه از سال 1365 تا 1366، مشاور وزیر و رئیس ستاد روابط اقتصادی خارجی از سال 1366 تا 1368، معاون سیاسی اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه از سال 1368 تا 1376 ،  معاون اقتصادی وزارت امور خارجه از سال 1376 تا 1378 ، معاون پژوهش‌‌های سیاست خارجی مرکز تحقیقات استراتژیک از سال 1378 تا کنون و استاد مهمان در مقطع کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل در دانشگاه علامه طباطبایی از جمله سوابق اجرایی محمود واعظی است.
 
وی متولد 1331 و دارای دکترای روابط بین‌الملل و فوق‎لیسانس مهندسی الکترونیک است. مجموعه کتب و مقالات منتشر شده توسط دکتر واعظی عموما در حوزه سیاست خارجی است. 
 
دکتر واعظی در مصاحبه ای با سایت خبری آفتاب با طرح سوال هایی و سپس پاسخ به آنها با سیاست های آقای احمدی نژاد به صراحت اعلام مخالفت و ناراحتی کرد. عضو ارشد شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، بر اساس شرایط اقتصادی، اجتماعی،‌ فرهنگی موجود، بهبود شرایط نسبت به 4 سال گذشته را عملاً محل تردید دانسته بود.

۱ دیدگاه

  • محمد

    محمد

    از قول من به آقاي روحاني بگوييد مخابراتي كه تمام سهام آن واگذار شده وزير مخابرات يعني چي پاسخ

​​