تلفن همراه

استفاده زیاد از تلفن‌همراه سلامتی را به خطر می‌اندازد

آن دسته از افرادی که زمان زیادی را همراه با تلفن‌همراه خود سپری می‌کنند بیش از دیگر اقشار جامعه سراغ تفریحات غیرفیزیکی از جمله انجام بازی های ویدیویی و تماشای برنامه‌های تلویزیون می‌روند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که محققان بر پایه مطالعات جدید خود اعلام کرده‌اند، اختصاص زمان زیاد به تلفن‌همراه در طول روز می‌تواند برای سلامت افراد خطرناک باشد.
 
این مطالعه توسط محققان دانشگاه ایالتی Kent روی گروهی از دانشجویان انجام شد که روزانه بیش از 14 ساعت را به استفاده از تلفن‌همراه اختصاص می‌دادند. در گروه دیگر دانشجویانی مورد مطالعه قرار گرفتند که در طول روز حدود 90 دقیقه از تلفن همراه خود استفاده می‌کردند.
 
مطالعه یاد شده در پایان نشان داد، افرادی که زمان زیادی را به استفاده از تلفن‌همراه اختصاص می‌دهند بیش از دیگران تمایل به استفاده از تفریحات غیرفیزیکی از جمله بازی‌های ویدیویی و تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی دارند.
 
در گزارش نهایی مربوط به این بررسی آمده است که قابلیت حمل آسان تلفن‌همراه موجب می‌شود تا کاربران به راحتی بتوانند آن را در طول انجام فعالیت‌های ورزشی هم حمل کنند. اما اگر افراد به میزان زیاد سراغ این دستگاه بروند از تمایل آن‌ها برای انجام فعالیت‌های ورزشی کاسته می‌شود.
 
نتایج این مطالعه در آخرین شماره از "مجله بین‌المللی علوم تغذیه رفتاری و فعالیت‌های بدنی" به چاپ رسیده است.

​​