اپراتورها

باندپهن

تلفن همراه

خبر اول

فیبرنوری

May 18, 2024
11:35 شنبه، 29ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 166550

اخذ بهای حفاری توسط شهرداری‌ها از اپراتورها ممنوع شد

با توجه ممنوعیت اخذ بهای خدمات حفاری توسط شهرداری‌ها در موارد مربوط به انجام وظائف دستگاه‌های اجرایی، از این پس در موارد مختلف خدمات‌رسانی سازمان ها و نهادهای کشوری به ویژه، شرکت مخابرت ایران و اپراتورهای ارتباطی برای پیشبرد طرح ملی پوشش فیبر نوری در سراسر کشور، اخذ بهای خدمات حفاری توسط شهرداری و دهیاری ها در سراسر کشور ممنوع است.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، این ابلاغیه که توسط عالی‌ترین مقام شهرداری های سراسر کشور به تمام زیرمجموعه های عمرانی این نهاد ابلاغ شده، مواردی که دستگاههای اجرایی در انجام وظائف خود اقدام به حفاری و ترمیم معابر می نمایند را با توجه به لزوم تسریع در امر خدمات عمومی برای سازمان های خدمت رسان از هر گونه دریافت عوارض و بهایی، مستثنی نموده است.

این گزارش می افزاید: باتوجه به دستور مستقیم معاون وزیر کشور و رئیس سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها، در مواردی که دستگاههای اجرایی در انجام وظائف خود اقدام به حفاری و ترمیم معابر می نمایند؛ اخذ بهای خدمات حفاری توسط شهرداری و دهیاری ها در سراسر کشور ممنوع است.

بر این اساس، در این ابلاغیه، درج بهای خدمات حفاری در زمره عناوین مندرج در جدول بهای خدمات دستورالعمل اجرایی موضوع تبصره (۱) ماده (۲) قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداریها و دهیاریها، ابلاغی وزیر محترم کشور، اخذ وجوه بعنوان بهای خدمات، صرفاً در قبال ارائه خدمات مستقیم مقدور دانسته شده است.

این گزارش می افزاید، تصویب و ابلاغ دستور فوق، از این پس در موارد مختلف خدمات رسانی سازمان ها و نهادهای کشوری به ویژه، شرکت مخابرت ایران و اپراتورهای ارتباطی که برای پیشبرد طرح ملی پوشش فیبر نوری در سراسر کشور، نیاز مبرم و فراوانی به تکمیل هر چه سریع تر حفاری ها دارند، نقش مفید و برجسته ای ایفا خواهد کرد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.