فناوری اطلاعات

رشد ۹۴۵ درصدی سرمایه‏‌گذاری صنعت بانکداری در بازار راهکارهای آنلاین احراز هویت

منبع: همکاران سیستم
شرکت پژوهشی اِی‏‌بی‏‌آی ‏ریسرچ پیش‌‏بینی کرده است بازار راهکار‌ها و فناوری‏‌های آنلاینِ احراز هویت در صنعت بانکداری تا سال ۲۰۱۸ در مجموع به ۶. ۱میلیارد دلار برسد. 
 
بر اساس گزارش شرکت پژوهشی اِی‏‌بی‏‌آی ریسرچ، صنعت بانکداری تا سال ۲۰۱۸ حدود ۶. ۱ میلیارد دلار در بازار فناوری‏‌های آنلاین احراز هویت هزینه می‌‏کند. تحقق این پیش‏‌بینی به این معنا خواهد بود که سرمایه‌‏گذاری صنعت بانکداری در این بازار در مقایسه با سال ۲۰۱۲ حدود ۹۴۵ درصد رشد خواهد داشت. 
قفل‏‌های یو اس بی‌(یو اس بی‌ توکِن‏‌ها)، مولد رمزهای یکبار مصرف (OTP)، کارتخوان‏‌های هوشمند و قابل حمل و نرم‏‌افزارهای قابل نصب بر روی ابزارهای همراه از جمله مهم‌ترین راهکار‌ها و فناوری‏‌هایی است که صنعت بانکداری تا سال ۲۰۱۸ حدود ۶. ۱ میلیارد دلار برای تامین و طراحی آن‌ها سرمایه‌‏گذاری خواهد کرد. بر اساس پیش‏‌بینی اِی‌‏بی‏‌آی ریسرچ، نرم‌‏افزارهای همراه حدود ۸۱ درصد از این رقم را به خود اختصاص خواهد داد. سهم این نرم‏‌افزار‌ها از هزینه‏‌کرد صنعت بانکداری در بازار فناوری‏‌های آنلاین احراز هویت در سال ۲۰۱۲ حدود ۲۲ درصد بوده است. 
رشد روزافزون ابزارهای همراهی مثل گوشی‏‌های هوشمند و تبلت‏‌ها از جمله دلایل افزایش توجه صنعت بانکداری به نرم‌‏افزارهای سازگار با این ابزار‌ها است. رشد این ابزار‌ها نگرانی‏‌ها درباره جنبه‏‌های امنیتی استفاده از آن‌ها را نیز افزایش داده است. به واسطه این ابزار‌ها، تحرک‏‌پذیری خدمات بانکداری و افزایش دسترسی به این خدمات امروزه بیش از هر زمان دیگری در کانون توجه دست اندرکاران صنعت بانکداری قرار گرفته است، اما سطح امنیتی این خدمات نیز باید در سطحی باشد که مانع از حمله تهدیدهای سایبری نوظهور بر ابزارهای همراه شود. 
برآوردهای اِی‏‌بی‏‌آی ریسرچ همچنین نشان می‌‏دهد در سال‏‌های آینده، ترکیب و یکپارچه‌‏سازی راهکارهای احراز هویت و افزایش قابلیت‏‌های این فناوری‏‌ها یکی از مهم‌ترین محورهای این بازار خواهد بود.

​​