تلفن همراه

رشد ۱۴۵ درصدی درآمد تبلیغات همراه در نیمه اول امسال

منبع: همکاران سیستم
برآوردهای جدید نشان می‌‏دهد انتشار آگهی‏‌های تبلیغاتی بر روی ابزارهای همراه در نیمه اول سال ۲۰۱۳ به بیش از دو برابر افزایش یافته و به ۳ میلیارد دلار رسیده است. 
 
به گزارش‏ وب‌سایت pcworld، مطالعات دفتر آگهی‏‌های تعاملی (Interactive Advertising Bureau) نشان می‌‏دهد درآمدهای حاصل از انتشار تبلیغات بر روی ابزارهای همراه در نیمه اول امسال ۱۴۵ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش داشته است. درآمد تبلیغات همراه در نیمه اول سال ۲۰۱۲ چیزی در حدود ۲. ۱ میلیارد دلار برآورد شده بود. افزایش این درآمد‌ها حاکی از این است که بازاریاب‏‌ها به اهمیت ابزارهای همراهی مثل گوشی و تبلت پی برده‌‏اند. 
این شرکت در مطالعه خود همچنین دریافته است که درآمدهای حاصل از انتشار تبلیغات بر روی اینترنت و تبلیغاتی که در صفحات جستجو نمایش داده می‌‏شوند، در نیمه اول امسال با ۱۸ درصد رشد به ۱. ۲۰ میلیارد دلار رسیده است. این رقم در نیمه اول پارسال ۱۷ میلیارد دلار برآورد شده بود. سهم تبلیغات نمایش‏ داده‌‏شده در صفحات جستجوی اینترنتی نیز به تنهایی ۷. ۸ میلیارد دلار برآورد شده است. علیرغم اینکه تبلیغات همراه امسال رشدی خیره‏‌کننده داشته است، اما در مجموع فقط ۱۵ درصد از کل درآمدهای حاصل از تبلیغات اینترنتی را از آن خود کرده است. 
بر اساس این گزارش، دفتر تبلیغات تعاملی که به اختصار آی اِی بی‌(IAB) خوانده می‌‏شود، تبلیغات پیامکی، تبلیغات مرتبط با جستجوهای اینترنتی که بر روی صفحات وب ابزارهای همراه ظاهر می‌‏شوند، تبلیغات صوتی بر روی گوشی‏‌ها و تبلت‏‌ها و تبلیغاتی که بر روی نرم‏‌افزار‌ها و اپ‏‌ها ظاهر می‌‏شوند را جزء تبلیغات همراه به حساب آورده است. 
برآورد‌ها نشان می‌‏دهد شرکت گوگل در نیمه اول سال ۲۰۱۳ به تنهایی توانسته حدود نیمی از کل درآمدهای حاصل از تبلیغات همراه را از آن خود کند.

​​