تلفن همراه

ایرانسل و مسوولیت‌های اجتماعی; یک چتر حمایتی بزرگ

ایرانسل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ایرانی تا به امروز در راستای اجرای مسوولیت‌های اجتماعی خود حامی مالی بزرگ‌ترین رویدادهای ورزشی و رویدادهای مهم حوزه فناوری اطلاعات، ارتباطات و مخابرات بوده و همچنان با نگاه ویژه‌ای تلاش داشته به این بخش از وظایف اجتماعی خود عمل می‌کند.
 
  همکاری با سازمان‌های یاری‌رسان 
کمک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از قدیمی‌ترین فعالیت‌های ایرانسل در حوزه همکاری با سازمان‌های یاری‌رسان به شمار می‌رود. 
ایرانسل این امکان را در اختیار مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی خود قرار داده تا بتوانند با ارسال یک پیام کوتاه رایگان بدون متن به شماره 8133 از محل اعتبار سیم‌کارت‌های خود مبلغ مورد نظرشان را انتخاب کرده و به صورت مستقیم به کمیته امداد امام خمینی(ره) اهدا کنند. حمایت از کودکان مبتلا به ام.اس نیز امکان دیگری است که از طریق ارسال یک پیامک رایگان بدون متن به شماره 8118 ممکن شده است و علاقمندان می‌توانند با استفاده از این سرویس و بر اساس دستورالعمل ارسالی، از محل اعتبار سیم‌کارت ایرانسل خود مبلغ مورد نظرشان را به صورت مستقیم به بیماران مبتلا به بیماری ام.اس اهدا کنند. ارسال پیامک رایگان بدون متن به شماره 8111 امکان دیگری است که از طریق آن مشترکین ایرانسل می‌توانند به مددجویان سازمان بهزیستی کشور جهت توانمندسازی مددجویان تحت پوشش این سازمان کمک کنند. علاوه بر این سامانه «همراه مهر» نیز با مشارکت ایرانسل و سازمان بهزیستی کشور راه‌اندازی شده است. کمک به بازسازی عتبات عالیات نیز از طریق شماره 359 توسط ایرانسل ممکن شده و کلیه مشترکین سیم‌کارت‌های ایرانسل می‌توانند با ارسال پیامک بدون متن رایگان به این شماره از محل اعتبار سیم‌کارت خود مبلغ مورد نظرشان را به صورت مستقیم به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات واریز کنند. 
  
 کمک به نیازمندان از طریق هلال احمر 
علاوه بر این ایرانسل امکان ارسال کمک های نقدی نیکوکاران به هموطنان آسیب دیده در زلزله‌های اخیر را در قالب ارسال یک پیامک رایگان بدون متن به شماره 8115 فراهم کرده است. 
همچنین در زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی‌‌امکان مکالمه رایگان داخل شبکه برای کلیه مشترکین ایرانسل حاضر در مناطق زلزله‌زده فراهم شد و علاوه بر توزیع چندین محموله از اقلام ضروری و خوراکی توسط جمعی از کارکنان ایرانسل به مناطق زلزله‌زده، تیم‌های فنی پشتیبان نیز به منطقه اعزام و سیم‌کارت رایگان بین هموطنان توزیع گردید. 
علاوه بر این، در زلزله اخیراستان بوشهر نیز اهدای روزانه 1 ساعت مکالمه ایرانسلی رایگان در محدوده مناطق زلزله‌زده جهت رفع دغدغه‌های ارتباطی زلزله‌زدگان صورت گرفت. 
در زلزله استان سیستان و بلوچستان نیز همانند استان‌های زلزله زده بوشهر و آذربایجان شرقی، عدم قطعی و پایداری کامل شبکه تلفن همراه ایرانسل با وجود افزایش فوق‌العاده میزان مکالمات به دقت پیگیری شد وعلاوه بر آن امکان مکالمه رایگان با سیم‌کارت‌های ایرانسل در مناطق زلزله‌زده نیز فراهم شد. 
  
 حمایت‌های ورزشی 
این شرکت همواره تلاش کرده تا با استفاده از رسانه‌های عمومی بویژه بستر شبکه تلفن همراه در حوزه ورزش، اقبال عمومی هموطنان به این عرصه را افزایش داده و به معرفی هرچه بهتر فعالیت‌ها و رویدادهای ورزشی کشور به جوانان ایرانی بپردازد. 
ایرانسل همچنین در نقش حامی ویژه و انحصاری کاروان اعزامی ایران به المپیک 2012 تلاش کرد تا از طریق بسترسازی مناسب و خلاقانه به انعکاس هرچه بهتر توانمندی‌ها و پیروزی‌های ورزشکاران عزیزمان دررقابت‌های المپیک 2012 بپردازد. 
همچنین ایرانسل با انتخاب بهداد سليمي به عنوان سفير این شرکت در مسابقات المپيک 2012 تصویری گویا از جوانان قدرتمند ایران زمین را به تمامی جهانیان عرضه کرد و با کسب مدال زرین مسابقات وزنه‌برداری فوق سنگین جهان توسط بهداد سلیمی، شرایطی فراهم شد تا وی در زمینه ورزشی نیز ـ علاوه بر زمینه اخلاقی ـ سرآمد ورزشکاران سایرکشورهای جهان باشد. 
این شرکت علاوه بر حمایت‌های معنوی، با حمایت‌های مالی خود از تیم‌های بزرگ ورزشی کشور و فعالیت گسترده در زمینه ارائه محتواها و خدمات ارزش افزوده ورزشی و فرهنگی بر بستر ویترین ایرانسل، در طول ۵ سال گذشته و با حرکت در راستای مسوولیت‌های اجتماعی خود، به عنوان راهبر  بازار تلفن همراه کشور، فصلی جدید را در تعامل با متولیان عرصه ورزشی و عرصه‌های دیگر آغاز کرده است. 
نگاهی به تاریخچه حمایت‌های ورزشی ایرانسل نشان می‌دهد که این شرکت فعالیت‌های خود را محدود به یک رشته ورزشی خاص نکرده و علاوه بر حمايت از تيم ملي واليبال كشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا، حمايت از تيم ملي فوتبال کشورمان در جام ملت‌هاي آسيا (2011 قطر)، حمايت از تيم هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس، حمایت از رقابت‌های جهانی کونگ فو توآ در آبان ماه 1390، حمايت از مسابقات پرشين كونگ فو فول كنتاكت قهرماني بانوان كشور و حمايت از سه دوره مسابقات قهرماني رالي كشور را نیز در کارنامه خود دارد. 
اپراتور دوم کشور با سوابقی چون عقد قرارداد با سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور به عنوان حامی مالی  لیگ برترفوتبال با نام لیگ برتر خلیج فارس، جام ایرانسل وهمچنین برگزاری مسابقه عکاسی ازطریق سرویس پیام چندرسانه‌ای (MMS‌) ویژه بازی ایران و استرالیا (مقدماتی المپیک ۲۰۰۸ پکن)، حمایت مالی از تیم‌های بزرگ ورزشی کشور و فعالیت گسترده در زمینه ارائه محتواها و خدمات ارزش افزوده ورزشی و فرهنگی، پیشینه‌ای ارزنده، در این زمینه از خود بر جای گذاشته است. 
  
 حمایت از رویدادها 
ایرانسل انجام وظایف اجتماعی خود را محدود به حمایت از فعالیت‌های ورزشی نکرده و با حمایت از رویدادهای مختلفی از جمله نخستین جشنواره فعالان سایبری ایثار و شهادت، نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال (در سال‌های 89، 90 و 91) و دوازدهمین نمايشگاه بين‌المللي صنايع مخابرات و اطلاع‌رساني برای ۶ سال پیاپی (ایران تلکام 2006 تا 2011)، نشان داده در حوزه‌های مرتبط بافناوری نیز فعال است. 
همچنین اپراتور دوم کشور از مسابقات چهار جانبه روباتیک که توسط کمیته ملی روبوکاپ ایران در تهران برگزار شد، حمایت ویژه کرده و تامین بخشی از جوایز دومین مراسم پروژه برتر کشور را نیز بر عهده گرفت. 
علاوه بر این، ایرانسل از اولين و دومين كنگره حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در سال‌های 89 و 90 به طور خاص حمایت کرده و همچنین حمايت از سنديكاي توليدكنندگان و جشنواره‌های مرتبط با محتواي تلفن همراه و شهروند الکترونیک، جشنواره ارتباطات و فناوی اطلاعات يادواره شهيد قندي، نمايشگاه ويژه هفته دفاع مقدس در دهكده مقاومت و همكاري با شهرداري تهران در برگزاري مراسم 12 فروردين را نیز درکارنامه خود دارد. 
ایرانسل با حضور خود در رویدادهای حوزه فناوری نیز، به حمایت از این رویدادها پرداخته و با شرکت در نمايشگاه قرآن در ماه رمضان سال‌های 88، 90 و 91 و نیز حضور فعال در همايش ورزشكاران بسيج، نمايشگاه‌هاي كتاب، ناجا، بهزيستي، نمایشگاه الکامپ، تلكام تهران، تبریز، اصفهان و نمایشگاه اله‌سیت مشهد به معرفی جدیدترین محصولات و خدمات خود پرداخته است. 
همکاری با سازمان بهزيستي كل كشور و كميته امداد امام خميني (ره) بمنظور تسهیل جمع‌آوری کمک‌های مردمی و نیز همكاري با جمعیت هلال احمر کشور جهت ارسال کمک‌های مالی علاقمندان به پروژه‌های احداثی، برای زلزله‌زدگان استان آذربایجان شرقی، سيل‌زدگان پاكستان و همچنین کمک به مردم نيازمند سومالي از دیگر حمایت‌های معنوی ایرانسل در حوزه همکاری با سازمان‌های خدمت‌رسان است. 

​​