تلفن همراه

افزایش تمایل کاربران سازمانی به خرید گوشی‌های اندرویدی

منبع: همکاران سیستم
مرکز تحقیقاتی ABI Research گزارش داد که در پی افزایش تمایل کاربران برای خرید گوشی‌های هوشمند اندرویدی، تولیدکنندگان این محصولات با افزایش قابل ملاحظه سود خود مواجه شده‌اند و در مقابل، کاربران تجاری و سازمانی به صورت گسترده‌تر گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید را خریداری می‌کنند و آن‌ها را در فرآیندهای سازمانی خود مورد استفاده قرار می‌دهند. 
 
به گزارش وب سایت cellular-news، این مرکز تحقیقاتی پیش‌بینی کرده است که درآمد جهانی حاصل از فروش گوشی‌های هوشمند اندرویدی به کاربران تجاری و سازمانی از ۵۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ میلادی به بیش از ۹۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ خواهد رسید. 
مرکز ABI Research در این بررسی قابلیت‌های سازمانی عرضه شده از سوی مراکز توسعه‌دهنده سیستم‌عامل اندروید و همچنین میزان گستردگی آن در بازار جهانی را بررسی کرده است و نشان داده است که میزان سازگاری کاربران با محصولات سازمانی شش شرکت HTC، هوواوی، LG، موتورولا، سامسونگ و ZTE چگونه است. 
 «جیسون مک‌نیکول» (Jason McNicol) تحلیلگر ارشد مرکز ABI در این خصوص گفت: «اگرچه گوشی‌های هوشمند اندرویدی هم‌اکنون در محل‌های کاری حضور پررنگی دارند، اما سازمان‌ها و کسب‌وکار‌ها اجازه استفاده از این دستگاه‌ها را نمی‌دهند و یا دسترسی‌های محدودی ایجاد می‌کنند تا کاربران از طریق گوشی اندرویدی خود نتوانند به سیستم‌ها و ابزارهای سازمانی به طور کامل دسترسی داشته باشند». 
او در ادامه توضیح داد: «تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی برای از دست ندادن این بازار بزرگ اقدامات گسترده‌ای انجام داده‌اند تا امنیت را در ابزارهای سازمانی خود برقرار سازند و گوشی‌های هوشمند اندرویدی را برای استفاده‌های سازمانی بیش از پیش آماده کنند». 
یک دستگاه الکترونیکی موبایلی زمانی برای استفاده در سازمان‌ها آماده خواهد بود که سیستم‌عامل آن قابلیت‌هایی از جمله رمزگذاری دستگاه و قابلیت ارتباط با سیستم VPN را شامل شود که این قابلیت‌ها باید از سوی تولیدکنندگان گوشی ارایه شود.

​​