تلفن همراه

نوکیا گوشی اندرویدی تولید نمی‌کند

با واگذاری نوکیا به مایکروسافت این شرکت پس از گذشت ۲ سال دیگر نمی‌تواند محصولات خود را با این نام بفروشد. بر این اساس احتمال نمی‌رود نوکیا سرمایه‌گذاری جدید در حوزه گوشی‌های هوشمند انجام دهد.
 
 
 
به گزارش فارس به نقل از جی‌اس‌ام آرنا، صحبت در مورد تولید گوشی هوشمند اندرویدی در شرکت نوکیا برای کاربران بسیار جالب بوده است و حتی انتشار شایعات در این زمینه نیز توجه همگان را جلب کرده است. اما مرکز خبری CTechnology چین به نقل از برخی منابع داخلی به این نتیجه رسیده است که نوکیا چنین قصدی ندارد.
 
توسعه سیستم‌عامل اندروید در شرکت نوکیا توسط "پیتر اسکیلمن"(Peter Skillman) مدیر اسبق مرکز MeeGo UX و Services Design نوکیا دنبال شد. او اسکیلمن هم‌اکنون مدیریت مرکز طراحی نقشه الکترونیکی HERE را برعهده دارد. لازم به ذکر است که اسکیلمن در سال 2010 میلادی مدیر مرکز طراحی شرکت Palm را نیز برعهده داشت.
 
بر این اساس اگر قرار باشد که نوکیا سیستم عامل اندروید را توسعه دهد، "پیتر اسکیلمن" شخصی خواهد بود که مدیریت این پروژه را برعهده می‌گیرد. گزارش‌های منتشر شده نیز حاکی از آن بوده است که نوکیا در حال کار کردن روی چند مدل دستگاه موبایلی اندرویدی است که از جمله آن‌ها می‌توان به یک تبلت 7 اینچی مبتنی بر پردازنده Snapdragon 400 اشاره کرد.
 
توسعه این دستگاه‌ها در بخشی از شرکت نوکیا صورت می‌گرفته که هم‌اکنون به شرکت مایکروسافت واگذار شده است. اما به عنوان بخشی از این قرارداد، نوکیا پس از گذشت 2 سال دیگر نمی‌تواند محصولات خود را با این نام بفروشد. بر این اساس احتمال نمی‌رود که نوکیا سرمایه‌گذاری جدید در حوزه گوشی‌های هوشمند انجام دهد.
 
در عوض، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که شرکت نوکیا طرح‌هایی را در زمینه فناوری‌های پوشیدنی، نمایشگرهای انعطاف‌پذیر، سیستم‌های بی‌سیم انتقال انرژی و سیستم‌های تامین انرژی الکترومغناطیسی آغاز می‌کند تا از این طریق بتواند در دنیای فناوری‌های پوشیدنی رقابت کند.

​​