تلفن همراه

تلاش HP برای ورود به بازار جهانی گوشی‌های هوشمند

شرکت HP تاکنون در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند یا فبلت‌ها سکوت اختیار کرده است. اما بر اساس گزارش های جدید منتشر شده، این شرکت بزرگ الکترونیکی هم‌اکنون قصد دارد با انواع دستگاه‌های اندرویدی وارد این بازار شود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارش‌های منتشر شده در منابع خبری مختلف، شرکت HP قصد دارد فبلت‌های جدید خود با اندازه 6 و 7 اینچی را به گونه‌ای تولید کند که بتوان از آن‌ها برای برقراری تماس‌های تلفنی استفاده کرد. پیش‌بینی شده است که این محصولات در بازارهای آسیایی به‌خصوص چین و هند عرضه می‌شوند.
 
همچنین گفته شده است که محصولات جدید تولید شده در HP بسیار ارزان هستند و اگر این شرکت قصد داشته باشد گوشی‌های گران را وارد بازار هند کند، در مقابل رقبا عقب می‌ماند و این بازی را می‌بازد.
 
پیش‌بینی شده است که قیمت این محصولات بدون هرگونه قرارداد مخابراتی بین 200 تا 250 دلار باشد. لازم به ذکر است که "یام سو یین"( Yam Su Yin) یکی از مدیران ارشد HP در ژوئیه گذشته اعلام کرده بود که این شرکت در حال کار کردن روی گوشی هوشمند و رایانه لوحی خود است و قصد دارد به صورت جدی وارد این بازار شود.
 
لازم به ذکر است که HP این روزها خود را برای ورود به بازار جهانی گوشی‌های هوشمند مجبور می‌بیند. زیرا بزرگترین رقبای آن یعنی لنوو، ایسوس، سامسونگ و سونی هم‌اکنون به صورت گسترده در این عرصه گام برمی‌دارند.

​​