فناوری

اندروید روی نسل جدید خودروهای Audi نصب می‌شود

سیستم‌عامل اندروید گوگل برای انواع گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و حتی کنسول‌های بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما کارشناسان می‌گویند که در آینده نزدیک از این سیستم‌عامل در نسل جدید خودروها نیز استفاده می‌شود.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت خودروسازی Audi قرارداد جدیدی را با گوگل منعقد کرده است تا نسخه ویژه‌ای از سیستم‌عامل اندروید این شرکت را در نسل جدید محصولات خود مورد استفاده قرار دهد که البته قرار شده است جزییات این قرارداد همکاری در نمایشگاه CES 2014 اعلام شود.
 
این طور که در شماره اخیر روزنامه وال‌استریت‌ژورنال اعلام شده است، رانندگان و سرنشینان نسل جدید خودروهای Audi می‌توانند بر مبنای سیستم‌عامل اندروید انواع قابلیت‌های موبایلی را در اختیار داشته باشند، ابزارهای سرگرمی را مورد استفاده قرار دهند، وارد اینترنت شوند، سیستم‌های راهبردی و جهت‌نما را به کار گیرند، ابزارهای موبایلی را بارگذاری کنند و خودروی خود را به ابزار مکمل برای گوشی هوشمند تبدیل کنند.
 
لازم به ذکر است که دو شرکت گوگل و Audi همکاری‌های خود را در بخش‌های مختلف و روی فناوری‌های گوناگون آغاز کرده‌اند و شرکت Nvidia نیز به توسعه فناوری‌های آن‌ها کمک می‌کند.
 
شرکت گوگل با توسعه اندروید برای صنعت خودروسازی می‌کوشد با خدمات سیستم‌عامل iOS اپل برای اتومبیل‌ها رقابت کند. لازم به ذکر است که شرکت اپل سرویس Car مخصوص سیستم‌عامل iOS را در ژوئن گذشته طی "کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان" خود معرفی کرد.
 

​​