تلفن همراه

طیف باند مخابراتی کره جنوبی 4 برابر می‌شود

دولت کره جنوبی از تصویب طرحی خبر داده است که به موجب آن تا سال 2023 میلادی طیف باند مخابراتی رادیویی این کشور برای اپراتورهای موبایلی چهار برابر می‌شود.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "وزارت علوم، ICT و طرح‌های آتی کره جنوبی" با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در نظر دارد پهنای باند 1190 مگاهرتزی در اختیار شرکت‌های مخابراتی خود قرار دهد و این در حالی است که اپراتورهای موبایلی این کشور هم‌اکنون به پهنای باند 390 مگاهرتزی دسترسی دارند.
 
این وزارتخانه به عنوان گام نخست خود در این زمینه قصد دارد پهنای باند 20 مگاهرتزی را در باند 2.6 گیگاهرتزی در سال 2014 ارایه دهد و پس از آن در سال 2015 میلادی پهنای باند 40 مگاهرتزی در باند 2.5 گیگاهرتزی را در اختیار شرکت‌های مخابراتی بگذارد.
 
لازم به ذکر است که تا پایان اکتبر 2013 بیش از 26.5 میلیون مشترک شبکه مخابراتی LTE در کشور کره جنوبی وجود داشت و مجموع مشترکان شبکه مخابراتی 3G در آن نیز از 19.7 میلیون نفر هم گذشت.
 
لازم به ذکر است که هم‌اکنون تنها 8 میلیون نفر از ساکنان کره جنوبی از خدمات و امکانات نسل دوم شبکه‌های مخابراتی(2G) بهره می‌برند و بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده قرار است که شبکه‌های مخابراتی 2G این کشور در آپریل آینده به طور کامل غیرفعال شوند تا خدمات پرسرعت‌تر و باکیفیت‌تری در اختیار مشترکان کره‌ای قرار گیرد.

​​