تلفن همراه

مهندس سبوحی قائم مقام و دکتر عباسی معاون صدور پروانه رگولاتوری شد

مراسم معارفه مهندس لطف ا... سبوحی بعنوان قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و دکتر عباسی شاهکوه بعنوان معاون نظارت این سازمان در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، صبح امروز ایستنا برای نخستین بار از انتصاب دکتر داداش زاده بعنوان مشاور رگولاتوری و برگزاری قریب الوقوع مراسم معارفه قائم مقام و معاون جدید صدور پروانه این سازمان خبر داده بود.

براین اساس، مهندس لطف ا... سبوحی، معاون صدور پروانه، بعنوان قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی معرفی و دکتر عباسی شاهکوه نیز بعنوان جایگزین، مسئولیت معاونت صدور پروانه این سازمان را بر عهده گرفت.

به گزارش خبرنگار ایستنا، این مراسم هم اکنون در حال برگزاری است.

 

بروز رسانی:

رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي در احكام جداگانه‌اي قائم مقام، معاون بررسيهاي فني و صدور پروانه، معاون توسعه مديريت و امور منابع و مشاور امور پژوهشي رگولاتوري را منصوب كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، براساس اين احكام لطف‌اله سبوحي به عنوان قائم مقام در امور هماهنگي، صادق عباسي شاهكوه به عنوان معاون بررسيهاي فني و صدور پروانه، مازيار كشاورز به عنوان معاون توسعه مديريت و امور منابع و غلامرضا داداش‌زاده به عنوان مشاور امور پژوهشي در مراسمي با حضور مديران ستادي و مناطق رگولاتوري معارفه شدند.
 
براساس اين گزارش علي‌اصغر عميديان در مراسم معارفه معاونين جديد گفت: در حال حاضر اتفاقات مهمي در حوزه ICT رخ داده است و ديدگاههاي نو و واقع‌بينانه نسبت به جايگاه رگولاتوري در بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات وجود دارد و همه بخشهائي كه پيش از اين به عنوان نهادهاي موازي يا رقيب در اين حوزه ظاهر شده بودند الان به عنوان بازوي رگولاتوري در جهت تقويت بخش ICT با هم هماهنگ هستند.
 
وي افزود: سهم حوزه ارتباطات در بودجه كشور نشان مي‌دهد نگرش قوه مقننه كشور به حوزه ICT نيز نگرش مثبتي است و از سوي ديگر همزمان با اين تغيير نگرشها، انتظارات مردم و حاكميت نيز از رگولاتوري به عنوان نهاد موثر در حوزه ارتباطات افزايش يافته است.
 
معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح كرد: تغييرات مديريتي انجام شده در سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي نيز در راستاي استفاده از دانش، توانائي و تجربه مديران باسابقه در اين حوزه است تا هم جهت و هم سو با يكديگر در جهت اعمال ديدگاههاي حاكميت و رسيدن به وضعيت مطلوب در حوزه رگولاتوري حركت كنند.
 
وي تدوين سند راهبردي رگولاتوري را از اولويت‌هاي اساسي زمان حاضر اعلام كرد و گفت: سند راهبردي، ميثاق مديران و كاركنان و نقشه راه سازمان است و بر همين اساس شوراي راهبردي رگولاتوري تشكيل شده و پيش‌نويس اوليه سند به زودي براي نظرخواهي از مديران، كاركنان و صاحبنظران منتشر خواهد شد.
 
رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي تدوين استراتژي‌هاي كوتاه و بلندمدت در حوزه صدور پروانه براساس تجربيات قبلي و افق آينده، آينده‌پژوهي و بازارسنجي پيش از صدور پروانه، ايجاد همگرائي ميان حوزه‌هاي صدور پروانه، نظارت و بخش حقوقي، تعامل مثبت و سازنده با نهادهاي مرتبط با حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات، استفاده از ظرفيت‌هاي علمي- پژوهشي دانشگاهها و مراكز تحقيقاتي، تدوين چارچوب و برنامه تعامل با اپراتورها با هماهنگي وزارت ارتباطات، استفاده كامل از ظرفيت‌هاي كارشناسي ستاد و مناطق را از ضرورت‌هاي حوزه بررسيهاي فني و صدور پروانه عنوان كرد.
 
عميديان با اشاره به اينكه مهمترين منبع و محور توسعه هر نهادي، نيروي انساني آن است، گفت: توجه به آموزشهاي تخصص محور، موثر در قالب طرح جامع آموزشي، مهندسي مجدد فرايندها و حذف فرايندهاي زائد، توسعه نظارت هوشمند و الكترونيك از برنامه‌هاي مهم ديگري است كه بايد به آن پرداخته شود.

​​