تلفن همراه

در مسابقات ایده‌پردازی و برنامه‌نویسی اندروید روی خواهد داد

دو مدیر گوگل در ایران سخنرانی خواهند کرد

iran mobi code.png

دو تن از مدیران محصولات گوگل در جريان نخستین دوره مسابقات ایده‌پردازی و برنامه‌نویسی اندروید که با عنوان «ایران موبی‌کد 2014» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود، سخنرانی خواهند کرد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دکتر مسعود صبائی، دبیر مسابقه Iran Mobi Code 2014 با بیان این خبر گفت: در جريان برگزاری مسابقات ایده‌پردازی و برنامه‌نویسی اندروید که براي نخستين بار اسفندماه امسال در تهران برگزار می‌شود، تجربيات ارزشمند مديران محصولات گوگل در اختيار هموطنان قرار خواهد گرفت.
 
وی افزود: خانم لیلی بقایی‌راد، مدیر محصول شرکت گوگل (بخش اندروید) از جمله این سخنرانان است. او دارای دکترای مهندسی برق از دانشگاه استنفورد بوده و محور اصلی سخنرانی او، «گوگل و آینده محصولات اندروید» است.
 
دبیر مسابقه ايران موبي‌كد ادامه داد: آقای علی اژدری‌راد، مدیر محصول شرکت گوگل در کشور سوئیس که دارای دکترای علوم کامپیوتر و ارتباطات از دانشگاه  ای‌پی‌اف‌ال است، سخنران دیگر این کارگاه‌های تخصصی است.
 
گفتنی است برطرف کردن نیاز جامعه به برنامه‌های کاربردی فارسی قابل نصب بر روی تلفن‌های همراه و تبلت، بالا بردن سطح فرهنگی جامعه با استفاده از برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، سهولت استفاده از امکانات فناوری از طریق برنامه‌های کاربردی، انجام کارها از راه دور و به صورت غیر حضوری از طریق برنامه‌های کاربردی، امکان استفاده همه افراد جامعه از برنامه‌های کاربردی به زبان فارسی و بالا بردن سطح دانش کودکان و دانش‌آموزان از طریق تولید برنامه‌های سرگرمی مفید مبتنی بر اندروید از جمله اهداف برگزاری این دوره از مسابقات اعلام شده است.
 
علاقه‌مندان جهت حضور در این مسابقات و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت iranmobicode.ir مراجعه نمایند.

​​