تلفن همراه

سامسونگ و KT نخستین سرویس‌های تجاری پخش LTE را عرضه می‌کنند

اپراتور کره تله‌کام از راه‌اندازی و عرضه نخستین سرویس‌های پخش چندرسانه‌ای مبتنی بر شبکه LTE تلفن همراه خبر داد.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، eMBMS یک فناوری LTE جدید است که چندین کاربر را قادر می‌سازد به طور همزمان با کیفیت HD سرویس‌های ویدیویی را دریافت کنند.
 
سرویس KT مبتنی بر شبکه سخت‌افزاری سامسونگ است و روی تبلت گلکسی نوت۳ سامسونگ کار می‌کند. برای دسترسی به این سرویس،‌ کاربران گلکسی نوت۳ باید نرم‌افزار به روز شده را دانلود کنند.
eMBMS مبتنی بر LTE می‌تواند به طور همزمان به تعداد زیادی از مشترکان بدون تاخیر یا قطع سرویس مانند رادیو یا پخش دیجیتال رسانه‌ای سرویس بدهد. همچنین ویدیو با کیفیت استانداردی بالاتر از DMB ارایه می‌دهد.
 
این تکنولوژی جدید به ویژه برای مناطق پرجمعیت از جمله استادیوم‌های ورزشی یا سالن‌های کنسرت مناسب خواهد بود که می‌تواند به کاربران امکان دریافت ویدیو بدون تاخیر یا قطع را بدهد.
سامسونگ و کره تله‌کام چند سالی برای توسعه این سرویس به منظور تامین تجهیزات شبکه و راهکارهای ابزاری با یکدیگر همکاری کرده بودند.
 
این فناوری برای نخستین بار در کنفرانس جهانی تلفن همراه در فوریه سال ۲۰۱۳ معرفی شد و سامسونگ اعلام کرده است به دنبال همکاری با دیگر اپراتورهای تلفن همراه جهان برای ارایه سرویس است.

​​