تلفن همراه

اطلاع‌رسانی پیامکی درباره زلزله‌ها

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با همکاری اپراتور همراه اول آخرین اخبار زلزله را به‌صورت فوری در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مشترکان اپراتور همراه اول از این پس می‌توانند جدیدترین اخبار مربوط به زلزله‌های بالاتر از ۳٫۵ ریشتر استان خود و استان‌های همسایه یا کل کشور را به محض حادث شدن از طریق پیامک دریافت کنند.
باتوجه به اینکه ایران رکورد بیشترین تعداد رویدادهای لرزه‌ای در جهان را به‌خود اختصاص داده و روزانه بیش از ۱۰ زلزله بالای دو درجه در مقیاس ریشتر در ایران رخ می‌دهد و این تعداد در سال جاری بیشتر نیز شده است، علاقمندانی که از سیم‌کارت همراه اول استفاده می‌کنند، می‌توانند جهت دریافت اخبار مربوط به زلزله استان خود و استان‌های همجوار، کد مرکز استان خود را به شماره ۲۰۱۲۳ ارسال کرده و به عضویت این سرویس درآیند. برای مثال مشترکین تهرانی باید عدد ۰۲۱ را به شماره فوق ارسال کنند.
درصورت تمایل به دریافت اخبار مربوط به زلزله‌های کل کشور نیز، مشترکین می‌توانند کد ۰۰۹۸ را به شماره ۲۰۱۲۳ ارسال کنند.
بنابراین گزارش، هزینه عضویت در این سرویس برای هر تعداد پیامک ارسالی، روزانه یک هزار ریال است و هرکدام از مشترکین این طرح در صورت عدم تمایل به ادامه دریافت اخبار، می‌توانند با ارسال کلمه «larze off»  یا «لرزه خاموش» به همین شماره، از این سرویس انصراف دهند.
به‌زودی نرم‌افزار اعلام زمین لرزه، مخصوص گوشی‌های تلفن همراه با سیستم عامل اندروید در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت تا با دریافت این نرم‌افزار رایگان و نصب آن بر روی گوشی، همزمان با دریافت پیامک اعلام زمین لرزه، محل دقیق حادث شدن روی نقشه کشور و بزرگی آن را نیز مشاهده نمایند.
علاقمندان برای اطلاع از دیگر سرویس‌های ارزش افزوده می‌توانند به سایت www.naami.ir مراجعه کنند.

​​