تلفن همراه

عرضه iOS 7.1 از سوی اپل

سرانجام اپل نسخه 7.1 از سیستم عامل خود را عرضه نمود و بسیاری از کاربران را از حفره های امنیتی و نواقصی که گریبان گیرشان بود نجات داد. علاوه بر آن ویژگی های جدیدی نظیر CarPlay به آن افزوده است.
 
به گزارش دیجیکالا، پس از عرضه چند نسخه بتا سرانجام اپل تصمیم به عرضه عمومی نسخه جدید از سیستم عامل iOS نمود. هم اکنون نسخه 7.1 این سیستم عامل را می‌توان به صورت رایگان دریافت نمود. همان طور که انتظار می‌رفت نسخه جدید iOS برای آیفون 4 و آی پد 2 به بالا در دسترس کاربران قرار گرفته، همچنین صاحبان آی‌پاد تاچ نسل پنجم و انواع آی پد مینی نیز می‌توانند از این سیستم عامل بهره‌مند شوند. در میان تغییرات انجام شده بر روی رابط کاربری، حفره های امنیتی که بر طرف شده و ویژگی‌های اضافه شده به این سیستم عامل، مهم‌ترین پیشرفت را می‌توان پشتیبانی از CarPlay و مرتفع ساختن ریبوت های رندومی که تعداد زیادی از کاربران iOS 7 تجربه می‌کردند، دانست. افزودن CarPlay که باعث شد تا iOS به داشبورد اتومبیل شما راه پیدا کند و بتوانید با Siri در اتومبیل خود هم صحبت شوید، به لیست آهنگ‌های ذخیره شده خود دسترسی داشته باشید، از قابلیت مکان‌یابی استفاده نمایید، تماس‌های تلفنی خود را پاسخ دهید و بدون نیاز به دست پیامک ارسال کنید. این ویژگی که قبلا iOS in the Car نام گذاری شده بود به صورت گزینه انتخابی بر روی مدل‌های جدید خودرو های ولو، مرسدس بنز و فراری ارائه خواهد شد.
Siri 7.1 مجهز به قابلیت هوشمند دستیار مجازی بوده و زمانی که شما دکمه Home را فشار داده و نگه می‌دارید، قبل از اینکه Siri دستور شما را پردازش کند، صبر خواهد کرد تا شما دکمه Home را رها کنید. با این ترفند می‌توانید زمان بیشتری برای صحبت کردن با Siri داشته باشید.
به علاوه iOS 7.1 با یک لیست نسبتا طولانی از حفره های اصلاح شده و رابط کاربری بهبود یافته ارائه شده است. برای مثال قابلیت فعال سازی خودکار HDR در دوربین آیفون 5s، قابلیت‌های جدید استفاده شده در iTunes Radio و تقویم، و قابلیت تشخیص اثر انگشت بهبود یافته، و سرعت بهینه سازی شده برای مدل‌های قدیمی و یک اصلاح بسیار مهم که از ریبوت های رندومی که در تعداد زیادی از دستگاه های اپل اتفاق می افتاده، جلوگیری می‌کند.
 
شما می‌توانید iOS 7.1 را مستقیما بر روی هر یک از دستگاه های موبایل اپل خود دانلود نمایید، ولی حجم 1.5 گیگابایتی آخرین نسخه سیستم عامل موبایل اپل آن را به یکی از حجیم ترین های این رسته بدل ساخته است. همچنین اگر به شبکه بی سیم محلی دسترسی ندارید همیشه می‌توانید فایل مورد نظر خود را به وسیله iTunes از طریق کامپیوتر دریافت کرده و نصب نمایید.

​​