تلفن همراه

ودافون 30 ساله شد

واژه ودافون(Vodafone) نخستین بار 30 سال پیش ارایه شد تا این شرکت امروز به عنوان یکی از بزرگترین مراکز مخابراتی جهان معرفی شود.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،شرکت Racal Electronics Plc مرکز "خدمات قابل حمل و موبایلی عمومی ارتباطی" جدید خود را با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن در 22 مارس 1984 را با نام ودافون معرفی کرد تا بتواند خدمات قابل حمل ارتباطی را برای همه ساکنان کشور خود ارایه دهد.
 
رسانه‌ها در سال 1984 اعلام کردند که سرویس‌های ارایه شده از سوی این شرکت جدید به گونه‌ای است که کاربران می‌توانند هنگام حرکت و در هر نقطه از آن استفاده کنند و این شرکت خدمات ویژه‌ای برای مدیران تجاری، مدیران فروش، روزنامه‌نگاران، پزشکان و دامپزشکان ارایه می‌دهد.
 
در ادامه بیانیه این شرکت آمده است که پیش‌بینی می‌شود مردم از این خدمات ارتباطی سیار استقبال گسترده کنند و آن را مورد پذیرش قرار دهند.
 
نام Vodafone از روی کلمات Voice(به معنی صدا)، Data(به معنی داده) و Phone(به معنی تلفن) ساخته شد و آژانس تبلیغاتی Saatchi & Saatchi این نام را ارایه کرد.
 
این آژانس تبلیغاتی تصمیم گرفت به‌جای واژه Phone از Fone استفاده کند که البته "سر گری ونت"(Sir Gerry Whent) مدیر مرکز یاد شده آن را نپذیرفت و در نهایت پس از انجام جلسات مختلف تصمیم بر آن شد که واژه Vodafone به این صورت نوشته شود.
 
امروزه ودافون به عنوان بزرگترین شرکت مخابراتی اروپا و شانزدهمین برند معتبر جهان محسوب می‌شود و همچنان گستره فعالیت‌های آن افزایش میابد.
 

​​