تلفن همراه

پاداش مدیر موبایلی سامسونگ از درآمد مدیرعامل اپل بیشتر است

جی.کی. شین"(J.K. Shin) مدیر مرکز دستگاه‌های موبایلی در شرکت سامسونگ سال گذشته 5.8 میلیون دلار حقوق گرفت که این رقم از دستمزد رقیب آمریکایی او یعنی مدیرعامل شرکت اپل بیشتر بود.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت سامسونگ این خبر را در آخرین بیانیه خود منتشر کرد که البته به گفته کارشناسان، این نخستین باری است که سامسونگ چنین اقدامی انجام می‌دهد.
 
سامسونگ که از نظر میزان درآمد بزرگترین شرکت الکترونیکی جهن محسوب می‌شود توضیح داد که شین در سال در سال گذشته 1.17 میلیارد ون حقوق و 1.6 میلیارد ون پاداش گرفته است که مجموع آن‌ها 5.8 میلیون دلار محاسبه می‌شود.
 
در مقایسه با او، "تیم کوک"(Tim Cook) مدیرعامل شرکت اپل برای سال 2013 میلادی 4.25 میلیون دلار را در قالب حقوق و پاداش دریافت کرد که این رقم نسبت به درآمد 4.17 میلیون دلاری او برای سال 2012 اندکی تغییر یافت.
 
 
شین که از سال 2009 میلادی مدیریت مرکز دستگاه‌های موبایلی سامسونگ را در دست گرفته است سری موفق محصولات این شرکت موسوم به Galaxy را روانه بازار کرد و باعث شد اپل به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان از گردونه رقابت خارج شود.
"کوون او-هیون"(Kwon Oh-hyun) مدیر مرکز قطعات سامسونگ از شین هم درآمد بیشتری کسب کرد و برای سال 2013 میلادی در مجموع 6.77 میلیارد ون دریافت نمود. "یون بو-کیون"(Yoon Boo-keun) سومین دستیار مدیرعامل سامسونگ نیز برای این سال هم برای سال گذشته 5.09 میلیارد ون پول گرفت.
 

​​