اپراتورها

از برج های دوقلو مخابرات چه خبر ؟

برنامه ساخت برج های دوقلو اداری شرکت مخابرات ایران طبق برنامه با جدیت کامل پیش می رود .
 
به گزارش مخابرات ایران، مهندس رفیعی، مدیرعامل شرکت مدیریت املاک مخابرات ایران با بیان تشریح وضعیت ساخت این پروژه گفت: ساخت برج های اداری شرکت مخابرات ایران طبق برنامه و بدون وقفه و جدیت کامل هیأت محترم مدیره شرکت مخابرات ایران در حال انجام و پس از اتمام عملیات گودبرداری به زودی کار ساخت فونداسیون سازه آغاز خواهد شد.
 
مجری این پروژه ضمن بیان اهمیت مسایل ایمنی عملیات خاکبرداری افزود: با توجه به بزرگ بودن پروژه و حجم بالای خاک برداری و جلوگیری از ریزش های احتمالی و مهمتر از همه عدم آسیب به لاین کندرو جنوبی بزرگراه همت، با بکار گرفتن متخصصان، محاسبات پیشگیرانه در خصوص جلوگیری از ریزش احتمالی دیواره ها و پایدارسازی گود انجام و تکنیک های علمی در این زمینه بکار گرفته شد.
 
مدیرعامل شرکت مدیریت املاک، ساخت 127 شمع اتکایی به ارتفاع 20 تا 27 متر در ضلع جنوب و جنوب غربی محوطه گودبرداری شده و تزریق رشته های فولادی (strand) به طول 17 متر در داخل دیواره ها را از تکنیک های بکاربرده شده برای استحکام سازی دیواره ها برشمرد و افزود: مسلح کردن شمع ها به بتن و آرماتور و کشیدگی رشته های فولادی با فشار 30 تا 40 تن با مهار بست های صفحه ای از جمله کارهای زمان بری بود که به خاطر بالا بردن ایمنی در کار انجام شد.
 
مهندس رفیعی در بیان کارهای پیش بینی نشده در پروژه گفت: وجود آب های زیرسطحی در لایه های زمین و پیدایش ناگهانی آن باعث کندی عملیات گودبرداری شد که با انجام زه کشی و هدایت آن به کانال های زیرزمینی شهری توانستیم آن را مهار کنیم.
 
وی میزان کل حجم عملیات خاکبرداری را حدود 500هزار متر مکعب عنوان کرد و افزود: از این مقدار حدود 250هزار متر مکعب در گذشته خاکبرداری شده بود لذا با ادامه عملیات در حال حاضر انجام خاکبرداری رو به اتمام است.
 
مدیرعامل شرکت مدیریت املاک، همچنین وجود خط لوله انتقال گاز شهری را در زمین عامل تاخیر در اجرای گودبرداری عنوان کرد و گفتک با تعامل هایی که با داره گاز انجام دادیم با تقبل بخشی از هزینه جابه جایی توانستیم با کمک اداره ذیربط این خط لوله را به بیرون از زمین انتقال دهیم.
 
مجری اجرای پروژه در بیان این سؤال که آیا مشاوران و پیمانکاران اجرای این پروژه ایرانی هستند گفت: تمامی عملیات اجرا و نظارت بر اجرای پروژه توسط شرکت ها و متخصصان ایرانی انجام شده و خواهد شد.
 
مهندس رفیعی، از تمامی کارکنان به خاطر پیگیری روند ساخت برج های دوقلو شرکت مخابرات ایران قدردانی کرد و افزود: یقینا انجام پروژه ای به این بزرگی با حمایت کارکنان و هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران ممکن خواهد بود.
 
وی تفکر انجام این پروژه را حاصل تمرکز بر همگرایی و سرمایه گذاری شرکت مخابرات ایران پس از خصوصی سازی برشمرد و افزود: ساخت برج های دوقلو اداری شرکت مخابرات ایران با عنوان سومین برج مرتفع کشور به خاطر حفظ شأن کارکنان خواهد بود.
 
گفتنی ست، برج هاي دوقلوي شرکت مخابرات ایران در زميني به مساحت 27هزار متر مربع و زير بناي ۱25 هزار متر مربع در دو برج ۳۰ طبقه و چهار طبقه دفنی در حال احداث است.

​​