گوشی

اتحاد سازندگان موبایل برای مقابله با سرقت گوشی

تعدادی از بزرگترین شرکت‌های سازنده گوشی و اپراتورهای تلفن همراه در آمریکا برای افزودن امکانات ضدسرقت به گوشی‌های موبایل به توافق رسیدند.
 
 
به گزارش فارس به نقل از آرس تکنیکا، از جمله شرکت‌های همکار در این طرح می‌توان به اپل، سامسونگ، هوواوی، AT&T، T-Mobile، Verizonو  Sprintاشاره کرد.
 
بر اساس توافق صورت گرفته از جولای سال 2015 به بعد گوشی‌هایی که توسط این شرکت‌ها ساخته یا در شبکه بی‌سیم آنها به کار گرفته شوند مجهز به ابزار ضد سرقت خواهند بود. این ابزار یا به طور پیش فرض بر روی گوشی نصب شده یا به سادگی بر روی آن قابل نصب خواهد بود.
 
علت اصلی همکاری برای اجرای چنین طرحی سرقت فزاینده گوشی‌های هوشمند در آمریکاست. به عنوان مثال 50 درصد از کل سرقت‌ها در سان فرانسیسکو مربوط به گوشی‌های هوشمند است. این وضعیت سناتورهای آمریکایی را به فکر وضع قانونی انداخته تا شرکت‌های گوشی ساز را موظف به نصب ابزار ضد سرقت کنند. اما این شرکت‌ها پیش دستی کرده و خود دست به کار شده‌اند.
 
این ابزار به مالک اصلی گوشی امکان می‌دهد در صورت سرقت آن از راه دور، اطلاعات شخصی خود مانند فهرست تماس، عکس ها، ایمیل‌ها و ... را از روی موبایلش پاک کند و علاوه بر این گوشی را به گونه ای قفل می کند که با استفاده از آن تنها بتوان با شماره های اضطراری مانند پلیس، اورژانس و ... تماس گرفت.
 
 

​​