تلفن همراه

توافقنامه ارتقاء پروانه شرکت ایرانسل به نسلهای بالاتر امضاء شد

توافقنامه ارتقاء پروانه شرکت ایرانسل به نسلهای بالاتر صبح امروز 13/5/93 با حضور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات، معاونان وزیر و مدیرعامل شرکت ایرانسل، امضاء شد.
 
 
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، در این مراسم دکتر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر اجرایی کردن مصوبه 186 این سازمان تاکید کرد و گفت: بر اساس
الحاقیه سازمان تنظیم مقررات، فرکانس های مورد نیاز تامین شده و ایرانسل می تواند نسبت به راه اندازی پایلوت نسل سه و بالاتر اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه بعد از امضاء توافق نامه، بر اساس پیوست، ایرانسل، طرح پایلوت را عملیاتی کرده  است،افزود: بعد از ارزیابی فنی و مالی، یکم شهریورماه ، همزمان با هفته دولت، اجازه  ارتقاء سرویس را به ایرانسل خواهیم داد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه برای ارتقاء موبایل باند پهن مبنی بر خدمات نسل سوم و بالاتر لازم است. مجوزها مبتنی بر سرویس باشد نه تکنولوژی، افزود: تاکنون 30 جلسه با شرکت خدماتی ایرانسل برای این ارتقا تشکیل شده  و 40 جلسه نیز درون رگولاتوری برای بخش های مالی  ،فنی و نظارت برگزار شده است.
وی بر انجام تعهدات مالی توسط شرکت ایرانسل برای اجازه ارتقاء توسط سازمان تنظیم مقررات تاکید کرد و گفت: حرف اول برای اجازه و ارتقاء، امضاء تعهدات مالی است.
عمیدیان تحقق ماده 46 برنامه پنجم توسعه، برای استفاده از موبایل باند پهن به عنوان پیشران اولیه توسعه خدمات را ضروری برشمرد و گفت: ایجاد فعالیت اپراتورهای مجازی، افزایش نوآوری در خدمات و بومی سازی آنها، پاسخگویی به نیازهای جدید جامعه، ایجاد تحرک در بازار فناوری اطلاعات از اهداف تحقق مصوبه 186 است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به ضرورت ایجاد فرصت های شغلی، تولید سلامت همراه، آموزش همراه و تجارت همراه افزود: حفظ سرمایه گذاری های موجود، افزایش سهم ارتباطات در تولید ناخالص ملی و بی طرفی نسبی در  توزیع فناوری‌، همه وهه ضرورت ارتقاء به نسل سوم و بالاتررا فراهم می کند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات، برایجاد توازن و رقابت عادلانه در تخصیص طیف فرکانس تاکید کرد و گفت: حفظ شرایط رقابتی به ویژه برای اپراتور سوم و وایمکس و همچنین حمایت از تولید داخلی در حوزه تولید محتوا ضروری است.
وی در اختیار گذاشتن فناوری wifi برای مدیریت خدمات را ضروری برشمرد و افزود: یکسان سازی حق استفاده از باند فرکانس و تعهدات پوششی برای برقراری عدالت در دستور کار ما قرار دارد.
عمیدیان با اشاره به اینکه شرکت همراه اول،در این خصوص، تاکنون 3 جلسه  کاری با سازمان تنظیم مقررات داشته است افزود: نیازمند برگزاری نشست های  متعدد، با شرکت همراه اول هستیم تا بند بند پیوست ها را با این شرکت، آنالیز کنیم.

​​