باندپهن

باندپهن ثابت

August 24, 2014
17:57 یکشنبه، 2ام شهریورماه 1393
کد خبر: 63917

گستره شبکه فیبر نوری کشور در سال آینده به 62 هزار کیلومتر می‌رسد

عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: شبکه فیبر نوری در ابتدای فعالیت دولت یازدهم 51 هزار و 400 کیلومتر بود که در حال حاضر به 56 هزار و 300 کیلومتر رسیده است و باید در پایان سال 94 به 62 هزار کیلومتر برسد.
 
به گزارش فارس از سنندج، محمدطاهر شمس ظهر امروز در مراسم افتتاحیه طرح‌های مخابراتی در محل استانداری کردستان، اظهار کرد: این شرکت در سال 83 و بر اساس قانون خصوصی‌سازی بخش مخابرات تأسیس شد.
 
وی مسئولیت این شرکت را نگهداری و توسعه شبکه زیرساخت کشور عنوان کرد و افزود: ما به عنوان متولی اصلی زیرساخت اطلاعاتی و ارتباطی و متولی شبکه اصلی و مادر مخابراتی کشور در حوزه‌های مختلفی چون کسب و کار و دولت الکترونیک فعالیت می‌کنیم.
 
عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، تصریح کرد: این شرکت با برقراری ارتباط بین استانی، بین‌المللی و دیتا با تجهیزات و شبکه‌های خود در حال فعالیت است.
 
شمس در ادامه به ذکر موارد توسعه در برنامه پنجم اشاره کرد و گفت: در این برنامه توسعه شبکه ملی فیبر نوری باید دارای 147 درصد رشد و توسعه شبکه ملی انتقال دارای یک هزار و 242 درصد رشد باشد.
 
وی با بیان اینکه توسعه شبکه ترانزیت باید دارای 16 هزار و 700 درصد رشد باشد، خاطرنشان کرد: این‌ها تکالیفی است که در پایان برنامه پنج ساله توسعه باید به آن دست پیدا کنیم.
 
عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: توسعه شبکه فیبر نوری در ابتدای فعالیت دولت یازدهم 51 هزار و 400 کیلومتر بود که در حال حاضر به 56 هزار و 300 کیلومتر رسیده است.
 
شمس با بیان اینکه این عدد در پایان سال 94 باید به 62 هزار کیلومتر برسد، گفت: توسعه شبکه فیبر نوری در استان، حمایت و همکاری جمعی وزارت ارتباطات و استانداری کردستان را طلب می‌کند.
 
وی ظرفیت شبکه انتقال نوری در ابتدای فعالیت دولت یازدهم را 450 هزار کیلومتر عنوان کرد و گفت: این عدد در حال حاضر 540 هزار کیلومتر بوده و باید در پایان سال 94 به 3 میلیون و 400 هزار کیلومتر برسد.
 
عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: آی پی داخل کشور در ابتدای فعالیت دولت را 624 عنوان کرد و گفت: این میزان در حال حاضر یک هزار و 200 بوده و تا پایان سال 94 باید به 6 هزار افزایش یابد.
 
شمس خاطرنشان کرد: لازم است بخش ترانزیت در شبکه ارتباطات زیرساخت در شمال به جنوب و شرق به غرب توسعه پیدا کند.
 
وی برنامه‌های آینده در بخش دیتا برای استان کردستان را افزایش 40 گیگابایتی در طرح ضربتی ، اجرای پروژه 140 گیگابایتی امید و اجرای مسیر توسعه فیبر نوری به طول 594 کیلومتر عنوان کرد.
 
 
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.