باندپهن

سال 2014 مقالات ویکی‌پدیا 100 میلیون بار ویرایش شدند

شرکت ویکی‌پدیا به عنوان بزرگترین دایره‌المعارف آنلاین جهان برای نخستین بار در تاریخ فعالیت‌های خود لیست مربوط به پربیننده‌ترین موضوعات طی سال 2014 میلادی را منتشر کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز با انتشار یک فایل ویدیویی توضیح داد که طی یک سال گذشته چه موضوعاتی بیشتر از همه خوانده شده‌اند، کاربران تا چه حد مطالب موجود را ویرایش کرده‌اند و درکل دایره‌المعارف آنلاین چقدر مورد توجه کاربران جهانی قرار گرفته است.

در این لیست گفته شد کاربران جهانی بیش از 100 میلیون بار مقالات موجود در این سایت را ویرایش کرده‌اند و در بسیاری از موارد با این کار سعی شده است اطلاعات مربوط به موضوعات مختلف به‌روز شود.

به گفته ویکی‌پدیا، عبارت FIFA 2014 World Cup بیشترین تعداد جست‌وجو در این سایت را داشته است و البته کاربران هم در این مورد بیش از زمینه‌های دیگر صحبت کرده‌اند.

از دیگر موضوعاتی که طی سال 2014 در ویکی‌پدیا بسیار مورد توجه قرار گرفت می‌توان به بحران سیاسی اوکراین و المپیک زمستانی 2014 اشاره کرد.

«چالش آب یخ» موضوعی بوده است که مردم جهان بیشترین تغییر را در مورد آن ایجاد کرده‌اند و تصلب بافت‌ها و خشک شدن ماهیچه‌ها در اثر ابتلا به ابولا مهم‌ترین موضوعات پزشکی بوده‌اند.


​​