آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

فراخوان مشاوره مرکز تحقیقات مخابرات برای صدور پروانه اپراتورهای CDN

منبع: سینا
مرکز تحقیقات مخابرات ایرات برای پروژه تدوین مستندات و ملزومات لازم برای صدور پروانه اپراتورهای شبکه توزیع محتوا (CDN) مشاور می‌گیرد.
پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) به منظور انجام پروژه‌ ملی در حوزه شبکه‌های توزیع محتوا، نیاز به خدمات مشاوره‌ای دارد.
بر این اساس از شرکت‌های تحقیقاتی- تخصصی که توانایی بکارگیری مشاورین بین‌المللی را دارند، دعوت کرده است حداکثر تا اول بهمن ماه سال ۹۳ نسبت به ارسال مدارک به همراه پیشنهاد قیمت اقدام کنند و پس از دریافت و بررسی مدارک ارسالی از تمامی شرکت‌ها برای ارائه سمینار و معرفی توانمندی‌های خود دعوت به‌عمل خواهد آمد.
هدف اصلی در این پروژه تدوین مستندات و ملزومات لازم جهت صدور پروانه اپراتورهای شبکه‌های توزیع محتوا (CDN) است.
این شبکه، یک شبکه فوقانی (Overlay) است که برای تحویل‌دهی سریع‌تر محتوا به کاربران نهایی استفاده می‌شود. هدف اصلی CDN این است که بتواند با فائق آمدن بر چالش‌های موجود در اینترنت، محتوایی با کیفیت را به کاربران ارائه دهد.
در این پروژه پس از بررسی وضعیت موجود در کشور و همچنین بررسی تجارب کشورها و شرکت‌های موفق در این زمینه، سرویس‌های قابل ارائه بر بستر CDN مشخص و دسته‌بندی شده و سپس با تعیین ویژگی‌های فنی و غیرفنی اپراتورهای این حوزه و باتوجه به زنجیره ارایه خدمات و تحلیل بازار، سیستم‌های تعرفه‌گذاری و روش‌ها و مقررات آن همراه با تعیین چگونگی ارزیابی کیفیت خدمات در کنار طرح تجاری ارائه شده، انجام خواهد شد.
در ادامه باتوجه به سناریوهای مختلف انتخابی، مباحث مقرراتی و تهیه پیش‌نویس برای صدور پروانه براساس تعیین وظایف سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و برگزاری جلسات با این سازمان‌ها و بازیگران این حوزه انجام خواهد گرفت.
در فراخوان فوق هدف بهره‌گیری از مشاوره افراد و شرکت‌های فعال بین‌المللی در زمینه CDN از طریق شرکت‌های ایرانی بوده و شرکت ایرانی موظف است، علاوه بر تامین تدارکات جهت حضور مستمر مشاور خارجی، زمینه انتقال مناسب اطلاعات ارایه شده را فراهم آورد.
همچنین انتظار می‌رود شرکت ایرانی دارای سابقه و توانایی در حوزه‌های مرتبط بوده و توانایی جمع‌بندی و ارائه مناسب اطلاعات مشاورین و اطلاعات درخواستی مرکز تحقیقات در زمینه پروژه را داشته باشد.

​​