رگولاتوری

تصویب بخش‌هایی از سیاست‌های ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و انبوه

منبع: ایسنا
سیاست‌های ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و انبوه در شبکه های ارتباطی در جلسه شورای عالی مجازی بررسی و بخش هایی از آن تصویب شد.
 
در جلسه شورای عالی فضای مجازی که عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رییس جمهوری کشورمان تشکیل شد، با توجه به پیشرفت فن‌آوری‌ها در بخش ارتباطات و فنآوری اطلاعات و استفاده گسترده از خدمات پیامک انبوه و خدمات ارزش افزوده پیامکی در شبکه های ارتباطی، سیاست های مربوط به این حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظرهای انجام شده، بخش هایی از سیاست های مربوط به ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و انبوه در شبکه های ارتباطی، به تصویب رسید و بر این اساس مصوب شد که هر گونه محتوا در خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده پیامکی باید با رعایت قوانین و مقررات کشور و عدم مغایرت با ارزش های ایرانی-اسلامی باشد.
 
همچنین مقرر گردید به منظور پایش محتوا، کارگروهی با مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضویت نمایندگان وزارتخانه های ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، کشور، دادگستری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی، نماینده دادستانی و مرکز ملی فضای مجازی، تشکیل شده و گزارش عملکرد آن هر شش ماه به دبیرخانه شوررای عالی فضای مجازی ارائه شود.
 
بررسی جزئیات و سایر بخش های سیاست‌های ساماندهی خدمات انبوه و خدمات ارزش افزوده در شبکه های ارتباطی در جلسات آینده شورای عالی فضای مجازی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

​​