اینترنت و شبکه

فناوری اطلاعات

February 13, 2015
16:24 جمعه، 24ام بهمنماه 1393
کد خبر: 67453

رشد ۵۰ میلیونی شبکه‌های عمومی وای‌فای در دنیا

تعداد شبکه‌های عمومی وای‌فای از مرز ۵۰ میلیون شبکه گذشته و در مقایسه با سال ۲۰۱۳ رشد ۸۰ درصدی داشته است.
در میان کشورهای جهان فرانسه بیشترین نقاط هات‌اسپات را دارد بطوریکه بیش از ۱۳ میلیون نقطه هات‌اسپات دارد و پس از آن با فاصله بسیار نزدیک آمریکا قرار دارد.
رشد شبک‌های وای‌فای به ۵۰ میلیون حاکی از رشد قدرتمند شبکه‌های وای‌فای جهانی است و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۱۸ تعداد آنها به بیش از ۳۴۰ میلیون شبکه افزایش یابد.
درحال حاضر به ازای هر ۱۵۰ نفر روی زمین، یک شبکه وای‌فای هات‌اسپات وجود دارد و در سال ۲۰۱۸ این رقم به یک شبکه وای‌فای به ازای هر ۲۰ نفر می‌رسد.
درحال حاضر سه کشور فرانسه، آمریکا و بریتانیا بیشترین شبکه‌های وای‌فای را دارند بطوریکه فرامسه با ۱۳ میلیون شبکه در صدر قرار دارد و پس از آن آمریکا با ۹٫۸ میلیون و بریتانیا با ۵٫۶ میلیون شبکه قرار دارند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.