تلفن همراه

خیز اپراتورهای مجازی دنیا برای دستیابی به ۳۰۰ میلیون مشترک تا ۲۰۱۷

منبع: فارس
بازار اپراتورهای مجازی تلفن همراه می‌کوشد تا در پایان سال 2017 به تعداد 300 میلیون مشترک در سرتاسر جهان دست یابد.
راه‌اندازی اپراتورهای مجازی تلفن همراه باعث ایجاد تحول در صنعت مخابرات و ارائه خدمات می‌شود که به دنبال آن تحولات اقتصادی و اجتماعی در کشور نیز رخ خواهند داد. با بررسی‌های صورت گرفته،‌ مشخص شد که ارائه سرویس‌های ارزش افزوده از دیدگاه اقتصادی می‌تواند با سرمایه‌گذاری بیشتری در این بازار همراه باشد و به رونق صنعت مخابرات منتهی شود.
 
بازار اپراتورهای مجازی تلفن همراه می‌کوشد تا در پایان سال 2017 به تعداد 300 میلیون مشترک در سرتاسر جهان دست یابد. از دیدگاه انتشار جغرافیایی، اروپا بزرگترین بازار اپراتورهای مجازی تلفن همراه را دارد و پس از آن ایالات متحده آمریکا قرار می‌گیرد. بعد از این دو، آسیا و اقیانوسیه در رتبه سوم قرار گرفته است.
 
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، درآمد حاصل از اپراتورهای مجازی در کشور آلمان، که بیشترین تعداد اپراتور مجازی تلفن همراه را در جهان دارد، مبلغی بالغ بر 186.6 میلیون دلار بوده است. در بین کشورهای منطقه، ترکیه بیشترین تعداد اپراتور مجازی تلفن همراه را دارد. از سوی دیگر، عربستان در سال 2013 مجوز راه‌اندازی 3 اپراتور مجازی تلفن همراه را با هدف ایجاد رقابت، کاهش قیمت‌ها، افزایش کیفیت خدمات و افزایش درآمدهای حاصل از اپراتورهای مجازی، صادر کرده است.
 
بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که شرکت ویرجین در کشورهای مختلف و با همکاری اپراتورهای تلفن همراه آن کشور، اقدام به راه‌اندازی اپراتور مجازی کرده که این کار ضمن ایجاد بازار کاری مناسب، به سودآوری شرکت‌ها و اپراتورها نیز کمک رسانده است.
 
یکی از شناخته‌ شده‌ترین برندها و شرکت‌های فعال در حوزه اپراتورهای مجازی تلفن همراه، ویرجین است. این گروه توانسته کسب و کارهای جدید و موفقی را در حوزه تلفن همراه ایجاد کند. ویرجین بیش از 300 شرکت در سرتاسر جهان ایجاد کرده و 50 هزار نفر را به استخدام خود در آورده است. این شرکت در سال 2011 در حدود 15 میلیون کاربر در سرتاسر جهان داشته است.

​​