فناوری اطلاعات

نسخه ضعیف‌ شده ویندوز برای رقابت با لینوکس عرضه می‌شود

منبع: همکاران سیستم
این روزها نام‌های بزرگ دره سیلیکون از جمله گوگل و توئیتر سرویس‌های آنلاین خود را روی هزاران دستگاه ارائه می‌دهند و به منظور اجرای هرچه بهتر نرم‌افزارهای خود روی انواع سیستم‌های سخت‌افزاری، از سیستم‌عامل متن‌باز لینوکس و فناوری ویژه‌ای موسوم به «کانتینر» استفاده می‌کنند. اما ویندوز هیچ یک از این اقدامات را انجام نمی‌دهد.
سیستم‌عامل محبوب مایکروسافت نسبت به لینوکس کاملا متفاوت عمل می‌کند و از آنجایی که کانتینرها یک روش کارآمد برای پردازش‌های مبتنی بر فضای ابری محسوب می‌شوند، این اقدام ویندوز را دچار مشکل می‌کند.
اما از آنجایی که هم‌اکنون دیگر شرکت‌ها رویه گوگل و توئیتر را دنبال می‌کنند، مایکروسافت در ویندوز تغییر حالت ایجاد کرده است و از این پس قابلیت مذکور کنار گذاشته نمی‌شود.
شرکت مایکروسافت در پاییز گذشته اعلام کرده بود که فناوری مشابه کانتینر لینوکس را به نسخه آتی سیستم‌عامل ویندوز اضافه می‌کند.
این شرکت هم‌اکنون توضیح داد که نسخه بسیار محدود از ویندوز را طراحی کرده است که در قالب نوعی کانتینر اجرا می‌شود و سطح جدیدی از امنیت برای آن در نظر گرفته شده است. برای سیستم‌عامل نام Windows Server Nano در نظر گرفته شده است.
به گفته «مایک شاتز» سخنگوی مایکروسافت، این شرکت در حال ساخت روش جدید برای پوشش‌دهی کانتینرها در فناوری مجازی‌سازی Hyper-V خود است که این کانتینرها از یکدیگر کاملا مجزا هستند.

​​