فناوری اطلاعات

قابلیت خرید کالای مستقیم از میان جستجوهای گوگل فراهم خواهد شد

منبع: دیجیاتو
گزارش جدیدی از سوی وال استریت ژورنال حکایت از آمادگی گوگل برای رقابت با آمازون و eBay دارد. گفته می شود گوگل قصد می خواهد در نتایج جستجو، کلید «خرید» را اضافه کند.
 
حال نکته آن است که وقتی با موبایل خود به جستجو بپردازید، در کنار کلید خرید، عنوان «Shop on Google» را نیز خواهید دید. پس از کلیک کردن بر روی کلید یاد شده، به صفحه ای (در گوگل) هدایت خواهید شد که می توانید در آن، سایز و رنگ محصول مورد نظر خود را برگزینید؛ وال استریت ژورنال اذعان می کند که گوگل قرار نیست مانند آمازون، انبارهای خود را از اجناس پر کند و ایده های دیگری در سر می پروراند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.
 
حال برخی از خرده فروشان نگران شده اند که گوگل می خواهد خود رابطه مستقیم را با مشتریان در دست گرفته و آنها را از داشتن ارتباط با خریداران محروم سازد. اما از آنجایی که گوگل به هیچ عنوان تمایل ندارد رابطه اش را با خرده فروشان به هم بزند، (به هر حال بخش عمده ای از درآمد تبلیغاتی از سوی آنها تامین می گردد) به فروشگاه ها اجازه می دهد تا به شکل انتخابی، بتوانند به برنامه بازاریابی اش راه یابند. چنین حرکتی نیز به معنای آن است که در صورت درخواست از سوی خرده فروشان، گوگل اطلاعات خریداران را در اختیارشان خواهد گذاشت؛ اطلاعاتی نظیر نام و آدرس.
 
از طرف دیگر گوگل به فروشگاه های خرده فروشی وعده داده که در صفحات خرید مستقیم، برند آنها نمایش داده خواهد شد و در اصل همین مورد نیز باعث می گردد تا فروش آنها بالاتر نیز برود.
 
آنطور که پیداست گوگل آینده را در دستگاه های همراه و موبایل می بیند و برای این امر نیز دلایل خاص خودش را دارد. بزرگترین دلیل نیز اینکه در حال حاضر جستجوهای صورت پذیرفته از طریق موبایل ها، از کامپیوترهای شخصی پیشی گرفته اند.
 
گوگل هنوز لیست همکاران خود که محصولاتشان را از طریق جستجوی مستقیم به فروش می رساند را اعلام ننموده اما می توان انتظار داشت فروشگاه Macy، یکی از اولین ها باشد. وال استریت ژورنال همچین خبر می دهد که قابلیت خرید مستقیم از نتایج جستجو، به زودی و احتمالا تا دو هفته آینده در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

​​