تلفن همراه

سامسونگ تا اواخر امسال چند موبایل تایزنی ارائه خواهد کرد

منبع: دیجیاتو
علیرغم تمامی انتقاداتی که از سوی صنعت موبایل علیه سامسونگ مطرح می شود، این شرکت روشن ساخته که سیستم عامل تایزن آن آمده تا بماند.
 
هدف دراز مدت سامسونگ این است که در آینده، تمامی محصولات تولیدی اش از این سیستم عامل بهره بگیرند و باور دارد که با فراگیر شدن لوازم خانگی هوشمند، این پلتفرم مبتنی بر لینوکس نقش کلیدی تری را ایفا خواهد کرد.
 
 
اما مخالفت ها و انتقادات مطرح شده علیه تایزن از این باور نشات می گیرند که این سیستم عامل هیچگاه نمی تواند به جایگزینی عملی برای مواردی نظیر اندروید گوگل با اکوسیستم غنی و اپلیکیشن های گسترده اش بدل گردد.
 
با این همه، آنطور که منابع وابسته به رویترز خبر داده اند، سامسونگ در نظر دارد که با ارائه چند اسمارت فون جدید با رنج قیمتی گسترده تا اواخر سال جاری میلادی، کاربرانش را شگفت زده نماید.
 
متاسفانه جزئیات بیشتری از این تصمیم سامسونگ در دست نیست اما اگر قیمت دستگاه های یاد شده آنطور که اعلام گردیده متنوع باشند، می توان باور کرد که کمپانی مورد بحث احتمالا دستگاه های قدرتمندتری را نسبت به محصولات سابقش ارائه خواهد نمود.
 
اخیرا شنیده شد که این شرکت احتمالا به زودی اسمارت فون Z6 Tizen را با چیپست چهار هسته ای، نمایشگر ۵ اینچی، و باتری ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعتی رونمایی خواهد کرد.
 
موبایل Z1 که تاکنون یک میلیون عدد از آن در هند به فروش رفته به خوبی نشان داد که شرکت سازنده، بی دلیل به سیستم عامل اختصاصی اش اعتماد نکرده. این شرکت باور دارد که سیستم عامل سبک آن، در فضایی که تقریبا در تسلط کامل اندروید و iOS قرار گرفته، برای خود جایگاهی دارد و تمام تلاشش را به کار گرفته تا این باور را به اثبات برساند.

​​