گوگل طرح Project Ara را به موتورولا بازمی‌گرداند

طرح جامع Project Ara هنوز در مراحل نخست به سر می‌برد و تا زمان عرضه مدل نهایی گوشی مبتنی بر آن زمان زیادی باقی مانده است. اما مراکز خبری از تولید محصول جدیدی با نام Phoneblocks در شرکت گوگل خبر دادند که توجه همگان را به خود جلب کرده است و پیش‌بینی می‌شود با طراحی، قابلیت‌ها و امکانات متفاوت به دست کاربران برسد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طرح بلندپروازانه همچنان در حال پیشرفت است و سرمایه‌گذاری‌های فراوان روی آن انجام می‌شود. این طور که طی چند روز گذشته اعلام شد، نخستین گوشی هوشمند ساخته شده مبتنی بر این طرح تا سال 2016 و شاید هم پس از آن روانه بازار نخواهد شد.

آخرین توسعه صورت گرفته در Project Ara در شرکت موتورولا انجام شد که تا پیش از این یکی از زیرمجموعه‌های گوگل بود. مدت کوتاهی پس از آنکه Ara برای نخستین بار توسط گوگل معرفی شد، شرکت Motorola Mobility به قیمت 2.9 میلیارد دلار به لنوو فروخته شد و تغییرات فراوان در سیستم مدیریتی موتورولا صورت گرفت.

اما گوگل پس از فروش این شرکت تولیدکننده تلفن‌های همراه، مرکز Advanced Technology Group و تمام حق امتیازهای آن را برای خود نگه داشت.

منابع آگاه گزارش دادند که ادامه فعالیت در زمینه Project Ara به مرکز تحقیق و توسعه موتورولا در شهر پکن انتقال یافته است و البته هنوز به درستی مشخص نیست چه اتفاقی در این زمینه صورت می‌گیرد.

با این اخبار احتمال می‌رود که گوگل بار دیگر طرح Project Ara را به موتورولا واگذار کند تا این بار چینی‌ها آن را توسعه دهند.


​​