دوربین

ساخت دوربین دیجیتال 250 مگاپیکسلی در شرکت Canon

شرکت Canon از بزرگترین شرکت‌های دیجیتالی جهان اعلام کرد موفق به ساخت حسگر 250 مگاپیکسی برای استفاده در دوربین‌های دیجیتالی شده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت توضیح داد فناوری جدید آنها به قدری حساس است که به کاربران روی زمین امکان می‌دهد حروف نوشته شده روی بدنه هواپیما را از فاصله 18 کیلومتری به راحتی بخوانند.

البته گفته می‌شود دستگاه مجهز به حسگر 250 میلیمتری برای ورود به بازار جهانی آماده نخواهد شد تا بتوانیم آن را در نسل جدید دوربین‌های دیجیتال یا گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار دهیم.

در عوض، حسگر فوق باکیفیت مذکور می‌تواند در سیستم‌های نجات یا دیگر ابزارهای تخصصی به کار گرفته شود تا کارایی‌های فراوان خود را در اختیار متخصصان بگذارد.

شرکت Canon توضیح داد که برای ساخت این حسگر مشکلات فنی فراوانی را پشت‌سر گذاشته است. مهم‌ترین مشکل در این زمینه ساخت تراشه‌ای بوده است که بتواند داده‌های ارایه شده از سوی 250 میلیون پیکسل را بخواند. این داده‌ها از تصویری با کیفیت 19580 در 12600 پیکسل تهیه می‌شوند.

داده‌های مذکور توسط تراشه‌ای خوانده می‌شوند که سرعت آن 1.25 میلیارد پیکسل در هر ثانیه است و به گفته Canon، این فناوری جدید می‌تواند دنیای دوربین‌های دیجیتال را متحول کند.


​​