تلفن همراه

عرضه گوشی هوشمند جدید با ظاهر شبیه روبات

شرکت ژاپنی شارپ گوشی هوشمند جدیدی معرفی کرد که ظاهر متفاوت دارد و شبیه به روبات‌های انسان‌نما طراحی شده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این گوشی هوشمند متفاوت RoboHon نام دارد و توسط پروفسور «توموتاکا تاکاهاشی» مشهورترین کارشناس فناوری توکیو طراحی شده است که پیش‌بینی می‌شود نیمه نخست سال 2016 میلادی روانه بازار شود.

همان طور که در تصاویر این دستگاه دیده می‌شود، گوشی روباتی 19.5 سانتی‌متر ارتفاع و 390 گرم وزن دارد. این محصول نمایشگر لمسی 2 اینچی را در قسمت پشتی خود جا دده است و از دیگر امکانات به کار رفته در آن می‌توان به دوربین دیجیتال و پراژکتور در قسمت آن اشاره کرد.

شارپ می‌گوید حمل گوشی RoboHon بسیار آسان است و کاربران حتی می‌توانند آن را در جیب و کیف خود جا دهند. این گوشی هوشمند از فناوری‌های LTE و 3G پشتیبانی می‌کند، قادر است راه برود، پیام‌های جدید دریافتی را به شما اطلاع دهد، قرارهای ملاقات را یادآوری کند و حتی روی عکس‌های مورد علاقه شما کلیک کند.

شرکت شارپ تصاویر ویدیویی منتشر کرده است که نشان می‌دهد هر یک از قابلیت‌های این گوشی هوشمند منحصر به‌فرد چگونه کار می‌کنند. این نخستین گوشی در بازار جهانی محسوب می‌شود که با این شکل و شمایل طراحی شده است.


​​