سخت‌افزار

کنسول بازی PS Vita سونی بازنشسته می‌شود

این مسئله اندکی عجیب به نظر می‌رسد. ولی سونی هیچ تمرکزی روی کنسول بازی PS Vita ندارد و منابع آگاه می‌گویند که این دستگاه در آینده نزدیک بازنشسته می‌شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اگرچه کنسول بازی قابل‌حمل PS Vita بین کاربران جهانی محبوبیت فراوان دارد و سونی به واسطه آن درآمد فراوانی کسب کرده است، ولی باید گفت که شرکت ژاپنی تقریبا این محصول را کنار گذاشته است.

یوشیدا مدیر توسعه PS Vita در این خصوص توضیح داد سونی هیچ برنامه‌ جامعی برای ارتقا این دستگاه ندارد. او گفت: «صادقانه باید اعتراف کنم که هیچ برنامه‌ای در این زمینه نداریم تا این کنسول بازی را توسعه دهیم».

شرکت سونی باید به خوبی بداند که PlayStation Vita هرگز نتوانست در کشور آمریکا به موفقیت برسد. زیرا برای این دستگاه هیچ وقت بازی‌های محبوب و جامع عرضه نشد. بنابراین اگر سونی بار دیگر روی این کنسول بازی سرمایه‌گذاری کند و بازی‌های بیشتری را برای آن ارایه دهد، توجه کاربران دوباره به این محصول جمع می‌شود.

بازی‌هایی که هم‌اکنون برای PS Vita موجود است را شرکت‌های تولیدکننده خدمات سرگرمی ارایه کرده‌اند و عملا می‌توان گفت سونی در این زمینه هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهد.


​​