لبه تکنولوژی

آزمایشگاه خلاقانه سامسونگ از فناوری‌های آینده رونمایی کرد

سامسونگ در سیستم داخلی خود یک بخش ویژه دارد که با نام Creative Lab شناخته می‌شود و در آن محصولاتی مورد آزمایش و بررسی قرار می‌گیرد که حتی تصور آن هم برای بسیاری از ما غیرممکن است. سامسونگ در این آزمایشگاه مدل اولیه دستگاه‌هایی را تولید می‌کند که کاربران هرگز استفاده از آنها را تجربه نکرده‌اند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، امروز از سه محصول ساخته شده در این آزمایشگاه رونمایی شد و سامسونگ اعلام کرد هفته آینده در جریان بزرگترین نمایشگاه فناوری جهان موسوم به CES 2016 از آنها رونمایی می‌شود.

نخستین دستگاه TipTalk نام دارد که یک بند هوشمند برای ساعت‌های مچی است و به کاربر امکان می‌دهد با قرار دادن انگشت اشاره در کنار گوش، به کمک دستگاه موبایلی که آن را حمل نکرده است بتواند تماس تلفنی برقرار کند.

هنوز به درستی مشخص نیست این فناوری عجیب چگونه کار می‌کند. ولی سامسونگ در توضیحات خود اعلام کرده است که با این فناوری به راحتی می‌توان صدای فرد مقابل را شنید. به هر حال، کارشناسان می‌گویند این اقدام مانند این است که ذهن فرد مقابل را بخوانید.

دومین دستگاه عجیب ساخته شده در شرکت کره‌ای با نام WELT شناخته می‌شود. این محصول یک کمربند هوشمند است که به صورت مداوم اندازه دور کمر، عادات غذایی و تعداد گام‌های برداشته شده توسط او را بررسی می‌کند.

شرکت کره‌ای سامسونگ توضیح داد که این محصول روش کاملا متفاوت را برای سنجش سلامت کاربر به کار می‌گیرد و فناوری‌های پوشیدنی را وارد دوره‌ جدیدی می‌کند تا کاربران بهتر با آنها تعامل برقرار کنند.

برای کمربند WELT یک ابزار موبایلی ویژه ساخته شده است که قابلیت‌های آن به صورت اختصاصی مربوط به تناسب اندام می‌شود و انواع برنامه‌های غذایی و دیگر اطلاعات مورد نیاز برای سلامت بدن را در اختیار کاربر می‌گذارد.

ابزار سوم متفاوت از دو محصول یاد شده به کار گرفته می‌شود. سامسونگ برای مدت طولانی تلاش‌های فراوان در عرصه واقعیت مجازی انجام داده است و عینک هوشمند آن با چنین قابلیتی با نام Gear VR عرضه می‌شود. سامسونگ برای آنکه بتواند گام‌های بلندتری در این زمینه بردارد، با شرکت Oculus از زیرمجموعه‌های فیسبوک همکاری خود را آغاز کرده است و در آزمایشگاه تخصصی خود عینک هوشمند جدید را با قابلیت واقعیت مجازی توسعه داده است. در مورد این محصول اطلاعات بیشتری منتشر نشده است.

شرکت سامسونگ توضیح داد در آزمایشگاه Creative Lab بیش از 100 پروژه مختلف از سال 2012 به بعد ارایه شده است که 40 مورد آنها هم‌اکنون در دست توسعه هستند و احتمال می‌رود که در آینده وارد چرخه تجاری سامسونگ شوند.


​​