لبه تکنولوژی

با CES 2016: پاناسونیک تلویزیون 8 هزار پیکسلی عرضه کرد

شرکت پاناسونیک در جریان برگزاری بزرگترین نمایشگاه فناوری جهان موسوم به CES 2016 در لاس‌وگاس آمریکا از سری جدید تلویزیون‌های 4 هزار پیکسلی خود رونمایی کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت ژاپنی همچنین نخستین گیرنده تلویزیونی 65 اینچی خود مبتنی بر فناوری Ultra HD TV را هم در معرض دید عموم قرار داد و اعلام کرد که با این اقدام به انجمن توسعه فناوری UHD پیوسته است.

تلویزیون 65 اینچی پاناسونیک که مبتنی بر فناوری OLED ساخته شده است و تصاویر را با کیفیت UHD به نمایش می‌گذارد، امکان نمایش رنگ مشکی با عمق بیشتر را فراهم می‌کند و دیگر رنگ‌ها هم در آن وضوح بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی تلویزیون‌های LCD و LED دارد.

اما در کنار این محصولات، شرکت پاناسونیک از دو گیرنده تلویزیونی با کیفیت 8 هزار پیکسلی رونمایی کرد و توضیح داد این محصولات تصاویر را 16 برابر باکیفیت‌تر از تلویزیون‌های HD به نمایش می‌گذارند.

تلویزیون 8 هزار پیکسلی 55 اینچی پاناسونیک یک صفحه کنترلی لمسی را شامل می‌شود و علاوه بر امکانات عمومی، قابلیت اتصال به اینترنت را هم برای کاربران فراهم می‌کند.

کاربران با نسل جدید تلویزیون‌های هوشمند پاناسونیک می‌توانند در شبکه‌های اجتماعی هم گشت و گذار کنند و تصاویر آنها را در حافظه داخلی دستگاه ذخیره کنند.


​​