تلفن همراه

مدیر شرکت چینی متهم به دور زدن تحریم‌های ایران، تغییر کرد

منبع: فارس
شرکت «زد‌.تی‌.ای»(ZTE) پس از آنکه به گفته رسانه‌های غربی تحت فشار آمریکا به دلیل «دور زدن‌ تحریم‌های ایران» قرار گرفت، مدیرعامل خود را تغییر داد.
شرکت بزرگ ارتباطی «زد‌.تی‌.ای» چین که چندی پیش از سوی آمریکا متهم به دور زدن تحریم‌های ایران شده بود، مدیرعامل خود را تغییر داد.
 
اواسط اسفندماه سال گذشته بود که رسانه‌های غربی، از تصمیم وزارت بازرگانی آمریکا برای تحریم یکی از بزرگترین شرکت‌های تجهیزات ارتباطی چین به دلیل نقض ادعایی تحریم‌های آمریکا علیه ایران، خبر دادند.
 
پس از آن وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که در نظر دارد این شرکت بزرگ چینی را تحت اقدامات تنبیهی قرار داد اقداماتی از قبیل اعمال محدودیت‌های برای خرید اجناس آمریکایی از سوی این شرکت.
 
پس از کش و قوس‌ها بین پکن و واشنگتن، سرانجام وزارت بازرگانی آمریکا از توافق برای رفع موقت و سه ماه اعمال چنین فشارهای اقتصادی علیه شرکت زد تی ای خبر داد.
 
روز گذشته روزنامه وال استریت به نقل از منابعی خبر داده بود که به دنبال فشار آمریکا، شرکت چینی سه مدیر ارشد خود از جمله مدیرعاملش را برکنار می‌کند.
 
به گزارش رویترز، شرکت «زد‌.تی‌.ای» چین امروز سه شنبه اعلام کرد که «ژائو شیان مینگ» به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت تعیین شد و «شی لیرونگ» که از سال 2010 ریاست این شرکت را برعهده داشت، از سمت خود کنار رفت.
 
البته سخنگوی شرکت چینی اعلام کرده که این تغییر و تصمیم جدید بر اساس قوانین مرسوم و متعارف زد‌.تی‌.ای اتخاذ شده است.

​​