تلفن همراه

اندروید نوقا در راه است

منبع: ایسنا
گوگل ممکن است اندروید ۷.۰ نوقا را تا روز جمعه ۱۵ مرداد (۵ آگوست) منتشر کند. اما هنوز معلوم نیست که کدام یک از گوشی‌های هوشمند ابتدا از این ارتقای سیستم عامل بهره خواهند برد.
 
اوان بلاس که در زمینه اطلاعات فاش شده از گوشی‌های تلفن همراه منبع موثقی است، در توییتر خود نوشته بود اندروید ۷.۰ در ماه آگوست منتشر می‌شود و اگر این گفته صحیح باشد، آگوست برای انتشار سیستم عامل‌های موبایل گوگل که در سال‌های اخیر در ماه اکتبر و نوامبر به این کار اقدام می‌کرد، زود است.
 
البته با توجه به تاخیری که فرآیند ارتقای اندروید دارد، انتشار در ماه آگوست به این معنا نیست که کاربران دستگاه‌های اندرویدی می‌توانند بلافاصله از نوقا بهره ببرند. پس از اینکه گوگل نسخه جدیدی را راه اندازی می کند، سازندگان گوشی‌ها و حامل‌های بی‌سیم باید آن را پیش از راه‌اندازی روی همه دستگاه‌ها آزمایش کنند و این بدان معناست که کاربران اندروید اغلب ناچارند ماه‌ها برای دریافت آخرین نسخه منتظر بمانند.
 
معمولا گوگل نسخه‌های جدید اندروید خود را پیش از همه برای دستگاه‌های نکسوس عرضه می‌کند، پیش از اینکه این نرم‌افزار راه را به سمت دیگر گوشی های هوشمند بپیماید و برخی از دستگاه‌های اندرویدی هم هستند که گویی هرگز ارتقا را دریافت نمی‌کنند.

​​