فناوری اطلاعات

گوگل هدست واقعیت مجازی Daydream View را معرفی کرد

منبع: زومیت
گوگل لحظاتی پیش و در جریان رویداد خود از هدست واقعیت مجازی Daydream View رونمایی کرد.
 
 
گوگل امروز در جریان رویداد خود از هدست واقعیت مجازی جدیدی موسوم به Daydream View رونمایی کرد. این هدست با پوشش پارچه‌ای خود، از ظاهری متفاوت نسبت به سایر هدست‌های واقعیت مجازی موجود در بازار بهره می‌برد. به گفته‌ی سخنگوی گوگل، هدف از این نوع طراحی، راحتی کاربران در استفاده از آن است.  
 
دی‌دریم هدستی با وزن سبک و کنترلری کوچک است که با تمام گوشی‌هایی که از پلتفرم دی‌دریم پشتیبانی می‌کنند، سازگار است، به خصوص گوشی‌های جدید پیکسل که درحقیقت نخستین گوشی‌هایی محسوب می‌شوند که از پلتفرم یاد شده پشتیبانی می‌کنند. 
 
با این هدست گوگل قصد دارد تا بسیاری از مشکلات مربوط به قابلیت استفاده از هدست‌های VR را مرتفع کند. یکی از اساسی‌ترین مشکلات، پاکیزه نگه داشتن هدست است؛ هدست ویوی گوگل دارای یک پوشش پارچه‌ای است، بنابراین کاربران قادر خواهند بود تا پس از استفاده از هدست، این پوشش را پاک کنند. همچنین قابلیت راه‌اندازی ساده، از جمله‌ی ویژگی‌هایی است که باید هدست‌های واقعیت مجازی دارا باشند. هدست ویو قابلیتی موسوم به "auto alignment" دارد که به موجب آن تصویر در داخل هدست براساس نحوه‌ی قرارگیری گوشی در داخل آن، تنظیم می‌شود. گوگل همچنین محلی را برای نگه‌داری کنترلر در داخل هدست در نظر گرفته است تا به این ترتیب احتمال گم شدن آن کاهش می‌یابد.
 
هدست ویو به صورت بی‌سیم به گوشی متصل می‌شود. کنترلر این هدست دارای سه درجه‌ی آزادی است بنابراین مانند سایر هدست‌های VR دسکتاپ پیچیده نیست، اما به لطف سنسور حرکتی IMU قادر است تا تقریبا عملکردی مشابه Wiimote نینتندو را داشته باشد.
 
این هدست در واقع عمدتا یک نمایشگر با میزان تاخیر پایین در حالت VR است که می‌تواند در داخل اکوسیستم جدید نوقا جای بگیرد. هدست یاد شده هیچ‌گونه ردیاب اکسترنال برای مواردی مانند ردگیری موقعیت ندارد. 
 
هدست گوگل با وزن کمتر از ۲۰۰ گرم خود بسیار سبک‌تر از رقبای دیگر خود مانند گیر وی‌آر است. گوگل این هدست را از ماه نوامبر و با قیمت ۷۹ دلار روانه‌ی بازار خواهد کرد. در زمان عرضه، هدست ویو تنها در یک رنگ خاکستری در دسترس خواهد بود، اما در ادامه دو رنگ دیگر سفید و قرمز نیز اضافه خواهد شد. گفتنی است که تاریخ آغاز پیش‌سفارش ۲۹ مهرماه است.

​​