خدمات ابری و مجازی‌سازی

فناوری اطلاعات

April 5, 2024
19:22 جمعه، 17ام فروردینماه 1403
کد خبر: 163794

اروپا برای خدمات ابری مایکروسافت اولتیماتوم صادر کرد

گروهی از ارایه‌دهندگان زیرساخت‌های ابری در اروپا این هفته اولتیماتومی را به مایکروسافت ارایه کردند تا به «ویژگی‌های غیرقابل توجیه و تبعیض‌های قیمت گذاری علیه رقابت منصفانه» پایان دهد و در غیر این صورت با پیگردهای قانونی مواجه می‌شود.

سازمان ارایه دهندگان زیرساخت‌های ابری (CISPE) با 27 عضو شامل 26 دفتر مستقر در اروپا به همراه شرکت AWS در آمریکا یک گروه صنعتی غیرانتفاعی واقع در بروکسل است که قوانین مربوط به نحوه توزیع خدمات رایانش بری را مدیریت می‌کند. این سازمان در نوامبر 2022 شکایتی را علیه مایکروسافت به پلیس آنتی‌تراست اتحادیه اروپا ارایه کرد.

این شکایت نشان می‌دهد که مایکروسافت چگونه هزینه استفاده از نرم افزارهای خود را در صورت همراه شدن با سرویس‌های ابری Azure کاهش می‌دهد؛ به این معنی که اجرای محصولات مایکروسافت در زیرساخت‌های ابری رقبا گران‌تر است. مایکروسافت در ماه مه گذشته سعی کرد این پرونده را خارج از دادگاه حل و فصل کند. با این وجود سازمان CISPE توضیح داد که پیشنهاد مایکروسافت قابل قبول نیست و آن را رد کرده است.

طرفین این شکایت هم اکنون مذاکرات را از سر گرفته‌اند و به نظر می‌رسد شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که اتحادیه اروپا با اعمال فشار به وکلای مایکروسافت سعی دارد امتیازات بزرگتری را به دست آورد. سازمان CISPE در این خصوص توضیح داد که نحوه قیمت گذاری خدمات Azure مهم‌ترین مسئله‌ای است که در این زمینه مطرح شده است.

منبع: theregister.com
ترجمه: همکاران سیستم

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.