فناوری اطلاعات

مسابقه برنامه نویسی ACM در دانشگاه امیر کبیر برگزار می شود

منبع: تماس نیوز
دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری دو دانشگاه اروپایی مسابقه برنامه نویسی ACM را به منظور تعیین تیم‌های اعزامی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مسابقات غرب آسیا، در روز 14 آبان ماه جاری برگزار می شود.
 
سپهر صبور دبیر اجرایی مسابقات Acm، مسابقه برنامه نویسی ACM ICPC (مسابقه بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی) را شامل یک سلسله مسابقات دانست که به صورت مرحله‌ای و به منظور کسب سهمیه برای حضور در مرحله جهانی این مسابقه برگزار می کند. 
 
وی ادامه داد: شانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی (ACM ICPC) از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری دانشگاه KTH سوئد و دانشگاه صنعتی Jagiellonian لهستان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه ثبت نام برای حضور در این دوره از مسابقات آغاز شده است، یادآور شد: این مسابقات به صورت همزمان علاوه بر دانشگاه امیرکبیر، در دو دانشگاه KTH سوئد و دانشگاه صنعتی Jagiellonian لهستان برگزار می‌شود. زمان برگزاری 14 آبان ماه خواهد بود. 
 
صبوری، به نحوه حضور تیم‌ها در این دوره از رقابت‌ها اشاره کرد و یادآور شد: این مسابقه بین تیم‌های دانشگاهی برگزار می‌شود و اصلی‌ترین شرکت کنندگان آن، دانشجویان رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و ریاضی هستند. 
 
دبیر اجرایی مسابقات Acm، با تاکید بر اینکه شرکت‌کنندگان در قالب تیم‌های سه نفره با استفاده از کامپیوتر به سوالات طرح شده پاسخ خواهند داد، خاطر ن‌شان کرد: ارزیابی تیم‌ها بر اساس جریمه‌های ارسال پاسخ نادرست و زمان حل سوالات خواهد بود. 
 
به گفته وی مسابقه برنامه‌نویسی ACM ICPC از سال ۱۹۷۰ برگزار می‌شود و اکنون به عنوان معتبرترین و مهمترین مسابقه برنامه‌نویسی دنیا شناخته می‌شود. 
 
صبوری اظهار کرد: انجمن علمی دانشجویی دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال ۱۳۸۰ به صورت سالانه مسابقه‌ای برای تعیین تیم‌های اعزامی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مسابقات غرب آسیا برگزاری می‌کند. 
 
به گفته وی این مسابقات از سال ۱۳۹۱ به صورت کشوری و از سال ۱۳۹۴ به صورت بین‌المللی و با همکاری دانشگاه‌های خارج از کشور برگزار می‌شود.
صبوری ادامه داد: سالانه بیش از ۱۵۰ برنامه‌نویس از دانشگاه‌های مختلف ایران از جمله صنعتی شریف، تهران و شهید بهشتی در این رقابتهای حضوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر شرکت می‌کنند. 
 
دبیر اجرایی مسابقات Acm، اضافه کرد: این مسابقه زیر نظر «انجمن ماشین‌های محاسباتی ACM» که معتبرترین انجمن جهان در رشته‌های علوم و مهندسی کامپیوتر است برگزار می‌شود. در سال گذشته 40 هزار و ۲۶۶ دانشجو از 2 هزار و ۷۳۶ دانشگاه و ۱۰۲ کشور جهان در این مسابقه شرکت کردند. 
 
شانزدهمین دوره این مسابقات در روز جمعه ۱۴ آبان ماه برگزار همزمان با رقابتهای دانشگاه صنعتی Jagiellonian لهستان و دانشگاه KTH سوئد برگزار خواهد شد.

​​