تلفن همراه

اپل قصد دارد واقعیت افزوده را به دوربین آیفون ها بیاورد

منبع: دیجیاتو
اپل قصد دارد قابلیت واقعیت افزوده را به دوربین تلفن های همراه خود بیافزاید. کارمندانی از چندین شرکت که اپل خریداری کرده (از جمله Metaio و Flyby Media)، همکاری و توسعه فناوری جدید برای آیفون ها را تایید کرده اند.
 
57380004.jpg
بیزینس اینسایدر می گوید که هدف اپل آن است تا اشیاء واقعی را به دوربین بشناساند و وقتی کاربر آیفون را به سمت آن ها می گیرد، در نمایشگر شاهد محتوای بیشتری باشد. اپل همین حالا هم با استفاده از تکنیکی یادگیری ماشینی، قابلیت های تشخیص اشیاء را به اپلیکیشن فوتوز اضافه کرده است و این کار، اتفاق جدیدی نیست.
 
بودن چنین قابلیتی نه در اپلیکیشن فوتوز، بلکه در دوربین آیفون، می تواند منجر به تشخیص لحظه ای اشیاء شده و برای فناوری واقعیت افزوده مورد استفاده قرار بگیرد. دوربین اشیاء سه بعدی را می بیند، تشخیص می دهد که چیست و معادل آن را در دنیای داخل تلفن همراه پدید می آورد.
 
در واقع اگر با اپلیکیشن اسنپ چت کار کرده باشید دقیقا می دانید که تشخیص چهره یا اشیاء در دوربین چگونه کار می کند. گویا قرار است اپل کیت توسعه مخصوصی برای توسعه دهندگان نرم افزار آماده کند.
 
اخیرا اخبار زیادی در رابطه با ورود اپل به جریان تکنولوژی واقعیت افزوده می شود. چندی پیش نیز شایعه شد که کوپرتینویی ها قصد دارند عینک هوشمندی بسازند، مشابه آنچه گوگل می خواست بسازد و در تولید آن شکست خورد.

​​